HomeKultura

Galeria sztuki w warszawskim metrze. Unikatowa wystawa na stacjach II linii

Galeria sztuki w warszawskim metrze. Unikatowa wystawa na stacjach II linii

Stołeczne metro zmieniło się w tymczasową galerię sztuki. Od 22 lipca na wszystkich stacjach II linii można podziwiać najlepsze prace absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie z ostatnich 10 lat. Ekspozycja obejmuje dzieła z różnych dziedzin sztuki m.in. malarstwa, fotografii czy scenografii. Wyjątkową wystawę można zwiedzać do 25 sierpnia br. Szczegóły w artykule poniżej.

Od 22 lipca na wszystkich nośnikach reklamowych każdej stacji II linii metra widnieją najciekawsze dzieła ponad 40 absolwentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Znajdują się tam prace z różnych dziedzin sztuki, takich jak malarstwo, fotografia, scenografia i plakat. Projekt jest ułożony w spójną całość, gdyż każda praca odsyła do następnej. Ta ”trasa zwiedzania” ma ponad 1600 metrów, a obejrzenie całości wystawy może zająć od 2,5 do nawet 4 godzin.

 

Na każdej pracy znajduje się QR kod, który po zeskanowaniu przenosi na stronę, gdzie można będzie dowiedzieć się więcej o artyście i jego projekcie. Skanowanie kolejnych kodów umożliwi również udział w grze miejskiej – dla pierwszych 500 osób, które zobaczą i zeskanują wszystkie prace zostały przygotowane nagrody: bilety do kina i teatru, książki i albumy nt. sztuki.

 

Te wyjątkowe prace absolwentów Akademii Sztuk Pięknych można oglądać w ramach wystawy ”MetrODsztuki”. Ekspozycja jest zorganizowana z okazji dziesięciu lat projektu ”Coming Out”, który co roku prezentuje najciekawsze prace studentów Akademii z dziewięciu wydziałów. Podkreślamy, że jest to pierwsza artystyczna wystawa, zrealizowana w całości w przestrzeni warszawskiego metra i jeden z największych europejskich projektów tego typu. Wystawę można zwiedzać przez niecały miesiąc – do 15 sierpnia.

 

aipCOMMENTS