HomePOLSKA

Fundacja Mamy i Taty przedstawiła raport o organizacjach LGBT w Polsce. “Dążą do tego, by sformatować umysł młodych ludzi”

Fundacja Mamy i Taty przedstawiła raport o organizacjach LGBT w Polsce. “Dążą do tego, by sformatować umysł młodych ludzi”

Fundacja Mamy i Taty przedstawiła raport o organizacjach LGBT, które działają w Polsce. W dokumencie zawarto analizę ich działalności, źródeł finansowania oraz sieć powiązań, między innymi politycznych.

Jak mówi Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty, z raportu wynika, że organizacje te mają trzy główne cele. “Dążą do tego, by sformatować umysł młodych ludzi, zmienić ich postawy społeczne i polityczne, silnie dążą też do ograniczenia wolności słowa i wolności wypowiedzi. Po trzecie chcemy pokazać, że organizacje te nie działają w sposób spontaniczny, lecz w sposób zaplanowany, łącznie z bardzo zaplanowanym finansowaniem” – zaznacza Marek Grabowski.

Dodaje, że organizacje LGBT są w dużej części finansowane z zagranicznych funduszy oraz przez międzynarodowe korporacje. Raport nie wskazuje jednak na żadne niezgodne z prawem działania w tym zakresie. Barbara Socha z Fundacji Mamy i Taty tłumaczy, że raport powstał na bazie ogólnodostępnych informacji, ze stron internetowych oraz sprawozdań finansowych. Został zawarty na 180 stronach. “To co najbardziej mnie poraża, to skala tych organizacji (…) widzimy jak potężna jest to machina, jakie ma potężne źródła finansowania” – zaznacza Barbara Socha.

Raport “Organizacje LGBT w Polsce – działalność, finansowanie, sieć powiązań” zawiera opis czterdziestu organizacji. Będzie udostępniony przez Fundację Mamy i Taty w internecie 7 października. Termin “LGBT” odnosi się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych.

ZOBACZ RAPORT

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Zielenkiewicz/ap

COMMENTS