3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Frankowicze spotkają się w Poznaniu, by pomóc sobie z kredytami

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim 9 listopada odbędzie się spotkanie tych, którzy uwikłani są w kredyt, zwany „frankowym”.

Bydgoszcz, Częstochowa, Katowice, Gdańsk, Kraków, Lubin, Warszawa, Wrocław, Szczecin, Łódź, a teraz w końcu Poznań. W każdym z tych miast spotkali się lub spotkają się ci, którzy przed lata wzięli kredyty we frankach. W nich uczestniczą także, oprócz samych zainteresowanych, eksperci rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Finansowego. W najbliższym spotkaniu, które odbędzie się 9 listopada w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim (al. Niepodległości 16/18) o godzinie 16 udział weźmie także poznański Rzecznik Konsumentów.

 

– Nasze instytucje od prawie roku prowadzą akcję informacyjną wśród osób, które mają kredyty frankowe. Takich spotkań w całym kraju było już 15, przyszło na nie w sumie 2500 osób. Mamy nadzieję, że ze spotkania tego skorzystają także mieszkańcy Poznania – tłumaczy Agnieszka Jędrzejczyk z biura rzecznika Praw Obywatelskich. Spotkania te mają charakter otwarty, udział mogą wziąć w nich wszyscy zainteresowani. Warto jednak zapisać się na nie wcześniej. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tu: www.rpo.gov.pl/formularz/Kredyty_POZNAN.

 

Po co w ogóle się odbywają? – Dziś każdy może liczyć na to, że w przypadku spraw finansowych interwencję w jego sprawie może podjąć Rzecznik Finansowy, specjalna instytucja powołana do tego w 2015 r. Jednak Rzecznik Finansowy związany jest jednym warunkiem: może występować w sprawach tych osób, które wcześniej złożyły reklamacje w banku w swojej sprawie. Dlatego staramy się pokazywać, jakie zasady rządzą pisaniem reklamacji i kogo ewentualnie można się w tej sprawie radzić – tłumaczy Jędrzejczyk. Podczas takich spotkań Rzecznik Finansowy udziela bezpłatnych porad, można także wystąpić o bezpłatną ekspercką opinię na temat konkretnej umowy kredytowej do Rzecznika Finansowego lub Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Co jeśli reklamacje jednak nie pomogą?

 

– W przypadku gdy bank nie da się przekonać do argumentów Rzecznika Finansowego – może warto rozważyć skierowania sprawy do sądu – mówi Agnieszka Jędrzejczyk. Na początku października, na stronach „Głosu” informowaliśmy o tym, że w pomoc frankowiczom angażują się także adwokaci z całej Polski. Chcą doradzać w jaki sposób zmniejszyć kredyty hipoteczne zaciągnięte np. pod zakup mieszkania. Inicjatorem akcji jest Naczelna Rada Adwokacka. W akcji bierze udział 28 adwokatów z Poznania.

AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520