HomeSport

Franek z Kalisza wyprowadzi Roberta Lewandowskiego na mecz Polska-Czarnogóra

Franek z Kalisza wyprowadzi Roberta Lewandowskiego na mecz Polska-Czarnogóra

Niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę wieczorem na stadionie PGE Narodowym w Warszawie przed meczem Polska – Czarnogóra. Poruszający się na wózku Franek Trzęsowski z Kalisza wyprowadzi Roberta Lewandowskiego na mecz.Franek Trzęsowski z kaliskich Sulisławic zmaga się z nieuleczalną jeszcze dziś chorobą genetyczną SMARD1. Chłopiec nie oddycha samodzielnie i porusza się na wózku. Dzielnie jednak radzi sobie z przeciwnościami losu. W niedzielę wieczorem Franek znajdzie się w dziecięcej eskorcie, która na stadionie PGE Narodowym w Warszawie wyprowadzi piłkarzy na mecz Polska – Czarnogóra.

Franio będzie towarzyszył samemu Robertowi Lewandowskiemu. Franek razem z kapitanem polskiej reprezentacji spotkał się w sobotę, aby ustalić szczegóły związane z wyjściem na murawę. Mały kaliszanin miał także okazję gościć w szatni polskich piłkarzy, spotkać się z trenerem Adamem Nawałką i pozostałymi członkami sztabu szkoleniowego oraz z bramkarzem Wojciechem Szczęsnym.
– Myślę, że to niezwykłe przeżycie dla młodego Franka, który pomimo tego, że nie może się sam poruszać znajdzie się na środku boiska. Taka sytuacja na stadionie narodowym nie miała jeszcze miejsca. Sytuacja jest wyjątkowa – mówi dla “Łączy nas piłka” Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski ds organizacyjnych.

Andrzej Kurzyński

 

 

COMMENTS