HomeNew York

Francuski architekt snuje plany Nowego Jorku jutra

Francuski architekt snuje plany Nowego Jorku jutra

Francuscy architekci śnią o przyszłości i życiu w Nowym Jorku niemal z książek science-fiction. Ich plan zakłada budowę wieży na Roosevelt Island. Wieży, która wyśnić mógł tylko ktoś z niesamowitą wyobraźnią.

Zgodnie z trójwymiarowymi projekatmi i renderami, podstawa wieży wygląda na pierwszy rzut oka jak gigantyczny jacht wycieczkowy. Nad nim, góruje niesamowitej wielkości wieża.

Nie da się tego zwyczajnie porównać do “zwykłego” drapacza chmur. Poskręcana konstrukcja, połączonych ze sobą tarasów wypełnionych zielenią, wysokich na 160 metrów.

Cała, masywna konstrukcja miałaby być przyjazna ekologicznie, w dużej części zasilana energią słoneczną i wiatrową.

Zgodnie z wizją firmy architektonicznej Rescubika, na terenie kompleksu ludzie mogliby zarówno mieszkać jak i pracować, jeszcze bardziej redukując zanieczyszczenie środowiska.

Chociaż wizja, może wielu wydawać się niesamowicie ambitna, to niestety tylko wizja.

Roosevelt Island Operating Corporation, firma która odpowiada za rozwój wyspy, nie ma w planach wdrożenia futurystycznej wizji. Dodają jednak, że “czują się zaszczyceni i doceniają propozycję zagospodarowania… niesamowicie nowoczesny koncept, który byłby dobrym krokiem ku ochronie i konserwacji środowiska.”

 

 

PS

COMMENTS