HomeŚwiat

Francuska policja ewakuowała obóz imigrantów w Paryżu

Francuska policja ewakuowała obóz imigrantów w Paryżu

Francuska policja ewakuowała obóz imigrantów w Paryżu, w którym przebywało ponad dwa tysiące osób. Imigranci zostali przetransportowani do schronisk przygotowanych przez lokalne władze. Prefektura wskazała, że ewakuacja następuje ze względów bezpieczeństwa oraz z przyczyn sanitarnych.

Francuskie służby bezpieczeństwa przeprowadziły ewakuację obozu nad ranem. Podczas operacji przetransferowano migrantów do specjalnych ośrodków w paryskiej aglomeracji. Policja zniszczyła także obóz złożony z kilkuset namiotów znajdujący się przy stadionie narodowym w dzielnicy Saint-Denis.

„Te obozy są nie do przyjęcia, z powodu ubóstwa, w którym żyją migranci, a także z powodu przestępczości, która utrudnia życie mieszkańcom dzielnicy.” – oświadczył prefekt paryskiej policji Didier Lallement. Zapowiedział także wydalenie niektórych migrantów.
Według francuskich organizacji humanitarnych, w obozie przebywało około dwóch tysięcy czterystu mężczyzn pochodzących przede wszystkim z Afganistanu, Etiopii, Sudanu i Somalii.

Ponad trzydzieści stowarzyszeń broniących migrantów skrytykowało dzisiejszą operację francuskich służb, twierdząc, że jest to działanie, które nie zapobiega napływowi imigrantów, tylko powoduje ich rozproszenie.

IAR/ informacyjna Agencja Radiowa / Stefan Foltzer/i mg/w zr

COMMENTS