HomePILNE

Francja: Wzrosła liczba zachorowań spowodowanych koronawirusem

Francja: Wzrosła liczba zachorowań spowodowanych koronawirusem

We Francji znacząco wzrosła liczba zachorowań spowodowanych koronawirusem. W tej chwili zanotowano dwieście pięćdziesiąt siedem takich przypadków, w ciągu kilkunastu godzin liczba ta zwiększyła się o czterdzieści pięć zachorowań.

Czwartym ogniskiem epidemii jest Miluza, gdzie zanotowano dziesięć nowych przypadków zachorowań osób biorących udział w spotkaniu w Centrum Ewangelizacji. Działająca tam szkoła została zamknięta na dwa tygodnie, podobnie jak szkoły we wszystkich miejscach, w których stwierdzono zachorowania spowodowane koronawirusem. Młodzież uczy się na lekcjach prowadzonych przez internet.

W aptekach brakuje nie tylko żelu do dezynfekcji rąk, ale także w wolnej sprzedaży, maseczek ochronnych. Można je dostać tylko na receptę. Minister Zdrowia Olivier Veran przypomniał, że chorzy, osoby mające z nimi bezpośredni kontakt, pracownicy służby zdrowia i ratownicy otrzymują je bezpłatnie. Apelował do osób, które nie są chore i nie mają kontaktu z nosicielami koronawirusa i którym nie zalecono noszenia maseczek, aby nie starały się ich za wszelką cenę zdobyć, bo są one niezbędne dla naprawdę potrzebujących.
Odwołano liczne imprezy festiwalowe.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/ #Marek Brzeziński/Paryż/i mcm/ w mt

COMMENTS