Francja: Wystawa polskiego plakatu niepodległościowego

Francja: Wystawa polskiego plakatu niepodległościowego

W Paryżu od dzisiaj czynna jest wystawa plakatu polskiego. Ekspozycja została zorganizowana w galerii “Roi Doree” z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wystawa nosi tytuł ”Sto plakatów na stulecie niepodległości”. Pokazano na niej prace od zakończenia I wojny światowej po czasy “Solidarności”. Kustosz wystawy doktor Magdalena Sawczuk powiedziała, że organizatorom chodziło o to, aby setną rocznicę odzyskania niepodległości połączyć z działaniami artystycznymi. A ich rezultatem – podkreśliła jest bez wątpienia plakat. Dodała, że ponieważ placówka znajduje się w Paryżu, to koncentruje się na sprawach związanych z emigracją, promując emigracyjnych twórców albo tych, z zagranicy, którzy zajmowali się tematyką polską, co widać szczególnie w przypadku plakatów z okresu II wojny światowej.

Wystawa będzie czynna do połowy listopada. Część eksponatów zostanie udostępniona organizatorom “Tygodnia niepodległości”, imprezy, jaka odbędzie się pod Paryżem od 4 do 11 listopada.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Marek Brzeziński,Paryż/mcm/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0