HomeŚwiat

Francja: Wciąż systematycznie rośnie liczba zgonów i zachorowań. W ciągu doby wzrost o niemal cztery tysiące

Francja: Wciąż systematycznie rośnie liczba zgonów i zachorowań. W ciągu doby wzrost o niemal cztery tysiące

We Francji wciąż rośnie liczba zachorowań, zgonów oraz ciężkich przypadków niewydolności górnych dróg oddechowych, spowodowanych przez koronawirusa.
Ogółem stwierdzono dwadzieścia dziewięć tysięcy sto pięćdziesiąt przypadków zachorowań na koronawirusa. To w ciągu doby wzrost o niemal cztery tysiące. Tysiąc sześciuset dziewięćdziesięciu pacjentów zmarło. Hospitalizowano niemal czternaście tysięcy osób, stan ponad trzech tysięcy trzystu jest bardzo poważny.
Charakteryzując sytuację w kraju Główny Inspektor Zdrowia Jerome Salomon podkreślił, że Francja doświadcza epidemii w nieznanej dotąd skali. Ostrzegł, że jest ona groźna i że szybko postępuje. Dodał, iż kwarantanna i związane z nią obostrzenia są konieczne, by maksymalnie wyhamować ekspansję koronawirusa. Inspektor apelował, że jeśli chce się ratować ludzkie życie, to należy zostać w domach. Na koniec Jerome Salomon podzielił się dobrą wiadomością informując, że niemal pięć tysięcy osób wróciło do zdrowia, w szpitalach lub w naturalny sposób, u siebie w domu, gdzie byli odizolowani od świata zewnętrznego.
Przypadki zachorowań występują w całym kraju. Główne ogniska epidemii to Alzacja, Lotaryngia i Korsyka. Ale fala zarażeń koronawirusem zbliżyła się do Paryża, gdzie w szpitalach zaczyna brakować miejsc.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/w Siekaj

COMMENTS