HomeKultura

Francja: Rozdanie nagród kończy Festiwal Filmu Polskiego w Paryżu

Francja: Rozdanie nagród kończy Festiwal Filmu Polskiego w Paryżu

W paryskim kinie Balzak przy Polach Elizejskich zakończył się festiwal filmowy pod nazwą „KinoPolska”. Była to już dwunasta edycja tej imprezy.

Jury wyróżniło film „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy. Ten obraz zdobył także nagrodę publiczności, która licznie zasiadała na widowni kina Balzak. Film znajdzie się na ekranach francuskich kin w lutym przyszłego roku.

Marzena Moskal, odpowiedzialna za sprawy związane z kinematografią w Instytucie Polskim w Paryżu, który organizuje festiwal, przed mikrofonem Polskiego Radia stwierdziła, że cieszy się z takiego obrotu sprawy, bo rzadko opinie jury i widzów są tak spójne. Jak dodała, wybór nie był łatwy, bo na festiwalu przedstawiono bardzo różniące się od siebie filmy.

Na zakończenie czterodniowego spotkania z polskim kinem, w trakcie którego widzowie obejrzeli trzynaście filmów, w tym jeden dokumentalny o Witoldzie Gombrowiczu w Argentynie, pokazano pozakonkursowy obraz w reżyserii Jacka Borcucha „ Słodki koniec dnia”, którego akcja toczy się w Toskanii.

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/jj

COMMENTS