HomeŚwiat

Francja: Polski kierowca sprawcą śmierci uczestnika blokady drogowej z grupy „żółtych kamizelek”. “Mógł wpaść w panikę”

Francja: Polski kierowca sprawcą śmierci uczestnika blokady drogowej z grupy „żółtych kamizelek”. “Mógł wpaść w panikę”

Polski kierowca potrącił uczestnika jednej z francuskich blokad drogowych. Poszkodowany zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Do tragedii doszło minionej nocy na zjeździe z autostrady w pobliżu Avignonu, na południu Francji. Ofiara miała dwadzieścia trzy lata. Ciało mężczyzny zostało przewiezione do miejscowości Nimes. Dwudziestosześcioletni polski kierowca, który usiłował uciec z miejsca wypadku, został wkrótce potem zatrzymany i osadzony w areszcie. Policja bada okoliczności tragedii – czy była to ze strony Polaka próba sforsowana blokady, czy wypadek.

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji kierowca mógł wpaść w panikę na widok grupy „żółtych kamizelek” blokujących zjazd z autostrady. To szósta śmiertelna ofiara od rozpoczęcia protestów przed niemal pięcioma tygodniami. Prawie półtora tysiąca osób zostało rannych. Rząd, policja i wszystkie partie polityczne poza skrajną lewicą Jean-Luca Melenchona apelują do „żółtych kamizelek” by zrezygnowały z protestów i manifestacji w najbliższą sobotę ze względu na poszukiwania w całym kraju sprawcy zamachu w Strasburgu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/zr

fot. twitter/magnapolonia.org


COMMENTS