19.6 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Francja: Nie ma wstępu do Luwru bez rezerwacji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Francuskie media ostrzegają, że bez rezerwacji nie można wejść do Luwru. Decyzja dyrekcji muzeum jest związana między innymi z przeniesieniem obrazu Leonarda da Vinci – Mona Lisy na inne piętro. Powodem była konieczność przeprowadzenia remontu sali, w której dzieło było dotychczas wystawiane.

80 procent zwiedzających paryskie muzeum przychodzi do Luwru przede wszystkim po to, aby zobaczyć dzieło włoskiego mistrza Renesansu. Nowe pomieszczenie nie może pomieścić wszystkich chętnych, a muzeum odwiedza codziennie od 30 do 50 tysięcy zwiedzających. Luwr stanowi jeden z tak zwanych „żelaznych” punktów na trasie wizyty nad Sekwaną.

Drugą przyczyną, która zmusiła dyrekcję do ograniczenia liczby gości były upały. Temperatura przekraczająca czterdzieści stopni sprawiła, że wielu turystów szukało ucieczki przed lejącym się z nieba żarem właśnie w chłodzie muzealnych sal i korytarzy. Do Luwru nie mogły wejść nawet te osoby, które posiadały kartę, tak zwaną „Paris Museum Pass” uprawniającą do wstępu do pięćdziesięciu placówek muzealnych i miejsc zabytkowych takich jak Łuk Tryumfalny. Administracja zapewnia, że w ciągu trzech dni sytuacja wróci do normy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/wk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520