9.6 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Francja: Największy meczet we Francji zostanie zamknięty. Przewodniczący wspólnoty nawoływał do zabójstwa nauczyciela?

Popularne

Francuski minister Spraw Wewnętrznych Gérald Darmanin ogłosił, że zamknięty zostanie największy meczet we Francji, znajdujący się w podparyskiej miejscowości Pantin. Przewodniczący tamtejszej muzułmańskiej wspólnoty uczestniczył w internetowej kampanii przeciwko Samuelowi Paty-emu – nauczycielowi zamordowanemu w piątek przez czeczeńskiego uchodźcę.

Szef francuskiego MSZ zapowiedział, że nakaz zamknięcia Wielkiego Meczetu w Pantin wejdzie w życie dziś wieczorem i będzie obowiązywał przez sześć miesięcy. Decyzja zapadła po tym, jak odkryto, że imam meczetu udostępnił na stronie internetowej wspólnoty nagranie nawołujące do zwolnienia 47 letniego nauczyciela, który pokazał uczniom karykatury proroka Mahometa. Według śledczych, apel ten miał charakter „fatwy” – czyli islamskiego edyktu w sprawie ukarania przeciwnika islamu, który zmotywował zabójcę nauczyciela – 18 letniego Abdullaha Anzorova.

Od wczoraj francuska policja prowadzi szereg akcji przeciwko islamistom. Szef francuskiego MSW zapowiedział liczne zatrzymania i rozwiązania stowarzyszeń wspierających radykalnych muzułmanów.

IAR/ Informacyjna Agencja Radiowa / #Stefan Foltzer/i mg/w zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane