HomeCiekawostki

Francja: Dzisiaj rozpoczynają się próby kliniczne nowego leku pomagającemu zwalczyć koronawirusa

Francja: Dzisiaj rozpoczynają się próby kliniczne nowego leku pomagającemu zwalczyć koronawirusa

Dzisiaj w Paryżu rozpoczynają się testy kliniczne nowego leku, który może pomóc chorym w zwalczaniu koronawirusa. Prowadzone są także próby z zastosowaniem przypominających dżdżownice robaków żyjących w piaskach plaż nad Atlantykiem.
Francuscy naukowcy z kilku instytutów zjednoczyli swoje siły i kompetencje prowadząc badania w dwóch kierunkach – z jednej strony trwają poszukiwania skutecznej szczepionki, ale to może potrwać wiele miesięcy, a z drugiej lekarstwa, które pomogłoby najciężej chorym w wyzdrowieniu.
Naczelny Inspektor Zdrowia Jerome Salomon poinformował, że dzisiaj, w poniedziałek, rozpoczynają się badania kliniczne, które mają dać odpowiedź na pytanie, czy wstrzyknięcie plazmy terapeutycznej od wyleczonych pacjentów, czyli takich, którzy potencjalnie wytworzyli przeciwciała może pomóc ciężko chorym w przezwyciężeniu wirusa. Badaniom klinicznym poddanych będzie kilkudziesięciu pacjentów paryskich szpitali. Także na etapie badań tego typu znajdują się prace nad zastosowaniem robaków żyjących w piaskach plaż. Ich zaletą jest fakt, że produkują o 40 % tlenu więcej niż hemoglobina człowieka. Naukowcy mają nadzieję, że pomogą one w przezwyciężaniu skutków koronawirusa.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/w kry

COMMENTS