HomeKultura

Francja: Drugi dzień zamknięty jest Luwr z powodu koronawirusa

Francja: Drugi dzień zamknięty jest Luwr z powodu koronawirusa

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa we Francji odwołano wiele imprez. Drugi dzień z rzędu nieczynny jest Luwr. Nie wiadomo kiedy będzie można znów zwiedzać muzeum.

Przyczyną zamknięcia największego muzeum na świecie jest zagrożenie koronawirusem, którym we Francji zaraziło się dotychczas sto trzydzieści osób, przede wszystkim w stołecznym regionie Île-de-France, na północy kraju oraz w Sabaudii, we francuskich Alpach, gdzie wiele szkół jest zamkniętych. Podobne działania podjęto w departamencie Oise na północ od Paryża.

W Luwrze od wczoraj toczą się rozmowy personelu placówki z dyrekcją na temat podjęcia środków, które zapewnią bezpieczeństwo. Odwołano także zaplanowany na koniec marca Międzynarodowy Salon Książki. Rząd zabronił organizowania spotkań, na przykład koncertów, z udziałem ponad pięciu tysięcy osób.

Minister Ekonomii i Finansów Bruno Le Maire powiedział, że epidemia będzie miała znacznie większy negatywny wpływ na francuską gospodarkę niż się spodziewano. Dotyczy to także turystyki. Hotelarze mówią o spadku o trzydzieści procent liczby gości, z których wielu rezygnuje z rezerwacji.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/ #Marek Brzeziński/Paryż/i mg/w wk

COMMENTS