HomeŚwiat

Francja: Atak nożownika w Nicei. Najprawdopodobniej jednej z ofiar- kobiecie- odcięto głowę

Francja: Atak nożownika w Nicei. Najprawdopodobniej jednej z ofiar- kobiecie- odcięto głowę

Po ataku nożownika w Nicei we Francji, prokuratorzy zajmujący się działaniami antyterrorystycznymi, wszczęli śledztwo w kierunku morderstwa.

Lokalna policja w Nicei informuje, że trzy osoby nie żyją, kilka jest rannych. Najprawdopodobniej jednej z ofiar- kobiecie- odcięto głowę. Podejrzany został zatrzymany zaraz po incydencie i według informacji mera Nicei, Christiana Estrosi, znajduje się w szpitalu. Mer poinformował także, że mężczyzna cały czas, nawet będąc już pod opieką lekarzy, powtarzał słowa “Allahu Akbar” (Bóg jest wielki).

Mer poinformował także, że na miejsce zdarzenia wkrótce przybędzie prezydent Francji Emmanuel Macron.

Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin poinformował, że zwołał sztab kryzysowy w związku z wydarzeniami w Nicei.

 

 

***

 

Konsulat Generalny RP w Lyonie apeluje do Polaków przebywających w tym mieście o niezbliżanie się do miejsca porannego ataku nożownika. Przed południem mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował ludzi w okolicach Katedry Notre Dame de Nice. Według ostatnich informacji, nie żyją trzy osoby, kilka jest rannych. Najprawdopodobniej jednej z ofiar- kobiecie- odcięto głowę. Sprawca jest już ujęty.

“Atak nożownika w pobliżu Katedry Notre Dame de Nice w Nicei. Prosimy o unikanie miejsca oraz stosowanie się do zaleceń miejscowych służb”- napisano w komunikacie konsulatu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Według informacji mera Nicei Christiana Estrosi, sprawcę ataku przewieziono do szpitala. Mężczyzna cały czas, nawet będąc już pod opieką lekarzy, powtarzał słowa “Allahu Akbar” (Bóg jest wielki).

Wszczęto śledztwo w kierunku zamachu o podłożu terrorystycznym.

 

 

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/TT,IAR wczesn/w dyd

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/francetvinfo.fr/w dyd

COMMENTS