HomePOLSKA

Fragmenty metalu w żywności. GIS ostrzega: nie jedzcie tego

Fragmenty metalu w żywności. GIS ostrzega: nie jedzcie tego

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofywaniu z rynku produktu pochodzącego z Chin. Powodem jest znalezienie w jednej z puszek fragmentów drutu. Chodzi o ananasy marki Mount Elephant. Wcześniej informowano o wycofaniu innego produktu, w którym znaleziono fragmenty metalu. Poniżej szczegóły i zalecenia. W galerii zdjęcia produktów.

 

GIS informuje o wycofaniu produktu pn. „Ananasy krojone w puszce marki Mount Elephant, 3 kg” ze względu na możliwość występowania fragmentów metalu (drutu). Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, w opakowaniu znaleziono drut.

 

Spożycie stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

 

 

    • Produkt – Ananasy krojone w puszce marki Mount Elephant, 6 x 3,005 kg

 

    • Producent – COFCO no 8 Jian Guo Men Nei Da Jie 100005 Beijing, Chiny

 

    • Importer – Liroy BV Verbreepark 1 Benthuizen 2731 BR, Holandia

 

    • Data minimalnej trwałości – styczeń 2022

 

 

Firma Liroy BV wycofuje ze sprzedaży i od konsumentów produkt określony w komunikacie. “Spożycie drutu metalowego może prowadzić do: uszkodzenia zęba, uduszenia niemowląt, perforacji jamy ustnej, przełyku i przewodu pokarmowego. Nie spożywaj produktu i odeślij go do punktu sprzedaży, zostanie on ci zwrócony” – czytamy.

 

To kolejne w ostatnim czasie ostrzeżenie dotyczące produktów, do których dostały się fragmenty metalu. 19 września GIS informował o wycofaniu produktu pn. „TRADER JOE’S Cebulka prażona 200 g”. W trakcie procesu produkcyjnego część partii produktu została zanieczyszczony małymi fragmentami metalu. Spożycie produktu stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

 

Produkt – TRADER JOE’S Cebulka prażona 200 g Kod kreskowy (EAN): 28089469 Producent – Lion Foods BV dla Delizza GmbH Dystrybutor w Polsce – ALDI Sp. z o.o. ul. Niedźwiedziniec 10, 41-506 Chorzów Data minimalnej trwałości – ALDI Sp. z o.o. wycofuje wszystkie produkty z datą minimalnej trwałości do 15.06.2020 ALDI Sp. z o.o. wycofała ze sprzedaży produkt określony w komunikacie. Konsumenci, którzy kupili wskazaną partię, nie powinni go spożywać. Produkt można zwrócić w miejscu zakupu.

 

-GIS wydał ostrzeżenie publiczne, poniżej szczegóły
-„Ananasy krojone w puszce marki Mount Elephant, 3 kg”
-Ostrzeżenie GIS
-„TRADER JOE’S Cebulka prażona 200 g”.

 

 

COMMENTS