25.7 C
Chicago
środa, 12 czerwca, 2024

Fragment skrzydła znaleziony na Reunion pochodzi z zaginionego boeinga Malaysia Airlines

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Fragment skrzydła samolotu znaleziony tydzień temu na wybrzeżach wyspy Reunion na Oceanie Indyjskim pochodzi z zaginionego boeinga lotu MH370 – ogłosił premier Malezji Najib Tun Razak. W środę zakończyły się już badania ekspertów we Francji.

– Mamy teraz fizyczny dowód na to, że lot MH370 tragicznie zakończył się w południowej części Morza Indyjskiego – powiedział szef malezyjskiego rządu w środę w specjalnym oświadczeniu. Razak dodał, że zespół ekspertów z Toulose we Francji, który badał odnalezioną klapolotkę – ruchomą część skrzydła samolotu – ostatecznie potwierdził, że pochodzi ona z Boeinga 777, który zaginął 8 marca ubiegłego roku z 239 osobami na pokładzie. – Ciężar i niepewność, które odczuwały rodziny ofiar są niewysłowione – dodał Najib Tun Razak.

Fragment skrzydła samolotu znaleziono tydzień temu na zachodnim wybrzeżu wyspy Reunion na Oceanie Indyjskim. Mimo, że władze Malezji twierdziły, że zbyt wcześnie na spekulacje, od początku podejrzewano, że znalezisko pochodzi z samolotu linii Malaysia Airlines, który zmierzał do Pekinu i zniknął z radaru krótko po wylocie z Kuala Lumpur. Od tego czasu w wodach oceanu poszukiwano wraku maszyny.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520