11 C

Formuła 1. GP Węgier: Zwycięstwo Hamiltona, Kubica 19.

Lewis Hamilton z zespołu Mercedes GP wygrał na torze Hungaroring wyścig o Grand Prix Węgier, 12. rundę mistrzostw świata Formuły 1.

Brytyjczyk wyprzedził o 17,796 sekundy Holendra Maxa Verstappena (Red Bull Racing). Podium uzupełnił Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari, który przegrał z Hamiltonem o 1 minutę i 1,433 sekundy. Punkt za najlepszy czas jednego okrążenia zdobył Verstappen.

To 8. w tym sezonie, a 81. w karierze zwycięstwo pięciokrotnego mistrza świata.

Na 19. miejscu rywalizację zakończył Robert Kubica (Williams Racing), który stracił do zwycięzcy trzy okrążenia. Wyścigu jako jedyny nie ukończył Francuz Romain Grosjean (Haas).

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu pozostaje Hamilton z dorobkiem 250 punktów. Drugi jest Bottas (188 pkt), który w niedzielę był 8. Trzecie miejsce zajmuje Verstappen (181 pkt). Kubica z 1 punktem na koncie jest 19.

Następny wyścig – Grand Prix Belgii – odbędzie się 1 września na torze Spa-Francochamps.