-1.2 C

Formuła 1 – GP Francji – Kara dla D. Ricciardo

Daniel Ricciardo (Renault) został ukarany doliczeniem 10 sekund do końcowego wyniku za incydent podczas ostatniego okrążenia wyścigu o Grand Prix Francji, 8. rundy mistrzostw świata Formuły 1.

Sędziowie uznali za nieprzepisowe wyprzedzanie, którego Australijczyk dokonał na Brytyjczyku Lando Norrisie (McLaren) i Finie Kimim Raikkonenie (Alfa Romeo).
Ricciardo, który pierwotnie ukończył wyścig jako 7., wskutek nałożonej kary przesunął się na 11. miejsce. Do „dziesiątki” wskoczył Francuz Pierre Gasly (Red Bull).
Zwycięzcą wyścigu o Grand Prix Francji został Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes), który wyprzedził Fina Valtteriego Bottasa (Mercedes) i Monakijczyka Charlesa Leclerca (Ferrari). 18. pozycję zajął Robert Kubica (Williams), który po raz pierwszy w tym sezonie pokonał zespołowego kolegę – Brytyjczyka George’a Russella.