2.6 C
piątek, 29 marca, 2024

Formuła 1. GP Emilii-Romanii: Triumf Hamiltona, Mercedes z tytułem wśród konstruktorów

Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał wyścig na torze Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari we włoskiej Imoli o Grand Prix Emilii-Romanii. To 13. runda mistrzostw świata Formuły 1. Drugie miejsce zajął Fin Valtteri Bottas (Mercedes), a podium uzupełnił Australijczyk Daniel Ricciardo (Renault).
Dla sześciokrotnego mistrza świata to 93. zwycięstwo w karierze. 35-latek zdobył również dodatkowy punkt za najlepszy czas jednego okrążenia.
Hamilton (282 pkt) umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Brytyjczyk ma 85 pkt przewagi nad Bottasem. 120 punktów do lidera traci natomiast 3. Holender Max Verstappen (Red Bull Racing). Na cztery wyścigi przed końcem siódmy z rzędu tytuł mistrzowski w klasyfikacji konstruktorów zapewnił sobie Mercedes.
Następna runda – Grand Prix Turcji – za dwa tygodnie na torze Istanbul Park.