10.1 C

Formuła 1. GP Bahrajnu: 95. triumf Hamiltona w karierze

Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał wyścig na torze Sakhir o Grand Prix Bahrajnu. To 15. runda mistrzostw świata Formuły 1. Brytyjczyk odniósł swoje 95. zwycięstwo w karierze.

Pozostałe miejsca na podium dla kierowców Red Bull Racing – 2. był Holender Max Verstappen, a na 3. pozycji uplasował się reprezentant Tajlandii Alexander Albon. Dodatkowy punkt za najlepszy czas jednego okrążenia zdobył Verstappen.

Do groźnego wypadku doszło już na 1. okrążeniu – Francuz Romain Grosjean (Haas) zderzył się z Rosjaninem Daniiłem Kwiatem (AlphaTauri) i wypadł z toru. Po uderzeniu w barierę bolid rozpadł się na dwie części i eksplodował. Jak poinformował Haas, Grosjean nie doznał poważniejszych obrażeń – ma jedynie lekko oparzone dłonie i kostki.

Pewny siódmego w karierze tytułu mistrzowskiego jest Hamilton, który prowadzi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 332 punktów. Drugi jest Fin Valtteri Bottas z Mercedesa (201 pkt), a 3. – Verstappen (189 pkt).

Następny wyścig – Grand Prix Sakhiru – za tydzień na innej konfiguracji tego samego toru.