HomeChicago

“Forbes” uznał Hillary Clinton za drugą, najbardziej wpływową kobietę na świecie

“Forbes” uznał Hillary Clinton za drugą, najbardziej wpływową kobietę na świecie

Magazyn “Forbes” opublikował listę 100 najbardziej wpływowych kobiet świata. Starająca się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich 2016 roku, Hillary Clinton znalazła się na miejscu drugim.

Pochodząca z Illinois, Clinton pełniła funkcję senatora, była też sekretarzem stanu USA a teraz przygotowuje się do walki o fotel prezydenta – stwierdzono w podsumowaniu magazynu “Forbes”. Hillary Clinton wyprzedziła kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Na liście znalazły się kobiety nie tylko z politycznej sceny ale także zajmujace się biznesem oraz znane ze swych artystycznych dokonań.

W pierwszej dziesiątce poza Merkel i Clinton wymienione zostały w kolejności: Melinda Gates, Janet Yellen, Mary Barra, Christine Lagarde, Dilma Rousseff, Sheryl Sandberg, Susan Wojcicki oraz Michelle Obama. Milionerka i popularna w USA dziennikarka, Oprah Winfrey tym razem uplasowała się na miejscu 12. Artystyczny świat reprezentują między innymi na 18. lokacie piosenkarka Beyonce Knowles a na 21. Anna Wintour, redaktor naczelna amerykańskiego wydania „Vogue”.

COMMENTS