HomeUSAFloryda

Floryda rozpoczyna proces szczepień przeciwko COVID-19

Floryda rozpoczyna proces szczepień przeciwko COVID-19

Grupa wykwalifikowanych pielęgniarek i personelu medycznego z wioski John Knox w Pompano Beach była wśród osób, które otrzymały w środę pierwszą dawkę szczepionki Pfizer na COVID-19.
„Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako pierwsza społeczność w hrabstwie Broward, która otrzyma szczepionkę” – powiedział dyrektor służby zdrowia Mark Rayner.Gubernator Ron DeSantis powiedział w środę podczas postoju w społeczności seniorów, że Floryda jest pierwszym stanem, który szczepi się w domach opieki.
Walgreens i CVS zaczną szczepić więcej ludzi w tego typu obiektach, prawdopodobnie od poniedziałku. DeSantis powiedział, że firmy otrzymają 60 000 dawek szczepionki, co, jak powiedział, wystarczy na tydzień do 10 dni. Ale Floryda chciała zacząć wcześniej, więc wysłała w środę zespół strajkowy składający się z gwardii narodowej, pielęgniarek i ratowników, aby rozpocząć ten proces w ośrodkach opieki długoterminowej.
Ponad 21 000 dawek skierowano najpierw do 112 placówek w hrabstwach Broward i Pinellas, a następnie do sześciu w Miami-Dade.
„Nie tylko COVID uderzył w placówki opieki długoterminowej. To była izolacja. Został odłączony od ich przyjaciół i rodzin”- powiedział Jared Moskowitz, dyrektor ds. Zarządzania kryzysowego na Florydzie i pochodzący z Broward. „To jest początek i koniec tego wszystkiego.
Liderzy w John Knox Village powiedzieli, że 90 procent ich starszych mieszkańców zdecydowało się na szczepienie w środę, a także 80 pracowników. Mówią, że wielu z tych, którzy odmówili, ma podstawowe warunki uniemożliwiające im wykonanie zastrzyku.
Pracownicy mówią, że członkowie Gwardii Narodowej przybyli ze specjalnymi chłodziarkami zawierającymi szczepionkę, a Departament Zdrowia wróci za trzy tygodnie na drugą fazę szczepień, aby zakończyć proces szczepień.
Departament Zdrowia Florydy współpracuje również z CVS i Walgreens, aby udać się na miejsce i rozpocząć proces zaszczepiania osób, które najbardziej potrzebują szczepionki.

„Wydanie szczepionki jest jak Dzień Niepodległości, podczas którego w końcu odzyskujesz wolność” – powiedziała Charlotte Mather-Taylor, dyrektor Area Agency on Aging w Broward County.
Mather-Taylor powiedziała, że nadal martwi się o seniorów w domu, mówiąc, że oni również powinni być traktowani priorytetowo.
Szpitale również kontynuowały szczepienia pracowników pierwszej linii w środę, w tym Baptist Health, który otrzymał 550 dawek od Jackson Health.


JK

COMMENTS