HomeFloryda

Floryda i Kalifornia pierwszymy stanami, które otrzymają testy na COVID-19 do wykonania samodzielnie w domu

Floryda i Kalifornia pierwszymy stanami, które otrzymają testy na COVID-19 do wykonania samodzielnie w domu

Floryda i Kalifornia jako pierwsze dostaną szybkie testy, które każdy będzie mógł samodzielnie wykonać w domu. FDA zatwierdziło jeden z dostępnych na rynku testów.

Testem zatwierdzonym przez FDA jest Lucira COVID-19 All In one Test Kit. Jego przewidywany koszt jest dosyć typowy i wynosi 50 dolarów. Wynik powinien być dostępny już w ciągu 30 minut.

Planowo, będzie on dostępny na terenie całych Stanów Zjednoczonych dopiero na wiosnę 2021r. Już teraz jednak będzie, w pierwszej kolejności, dostarczony do Cleveland Clinic na Południowej Florydzie oraz do Sutter Health w Północnej Kalifornii.

Test będzie dostępny tylko dla tych, którzy mają objawy choroby i tylko, i wyłącznie na receptę.

Użytkownik musi samemu pobrać sobie wymaz z nosa. Próbkę taką miesza się w załączonym odczynniku, którą podłącza się do małego urządzenia. W ciągu 30 minut wyświetli ono wynik za pomocą jednej z dwóch diód LED – jednej dla wyniku pozytywnego i drugiej dla negatywnego.

Lucira twierdzi, że skuteczność ich testu wynosi 94.1% dla wyników pozytywnych i 98% dla negatywnych.

Eksperci mają nadzieję, że testy te skrócą już i tak długie kolejki, w których czekać muszą chętni do odbycia testu. Szybkie testy są kluczowe aby jak najszybciej wysłać na kwarantannę osoby, które zą zainfekowane i mogłyby zarazić innych.

FDA zatwierdziło oczywiści użycie testów firmy Lucira również w gabinetach i punktach wykonujących badania i testy.

 

 

 

PS

photo: www.lucirahealth.com

COMMENTS