18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Florencja liczy straty po potężnej nawałnicy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Florencja liczy straty po potężnej nawałnicy. Wieczorem nad miastem przeszła burza, niektóre doniesienia mówią nawet o trąbie powietrznej. Piętnaście osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. Zalanych zostało wiele ulic, żywioł zerwał dziesiątki dachów, a drzewa przygniotły wiele samochodów. Podczas 45-minutowej nawałnicy spadło 35 litrów wody na metr kwadratowy.
Najgorsza sytuacja jest w południowych dzielnicach Florencji. Połowa miasta nie ma wody, a gdzie indziej z kranów leci żółta ciecz. W niektórych dzielnicach nie ma prądu. Krótko po 8 rano władze Florencji zwołały spotkanie sztabu kryzysowego.
Jeden z mieszkańców opowiadał serwisowi youreporter.it o zniszczeniach na jego osiedlu. „Szkody są bardzo duże. Widziałem drzewa na dachach, rozbite okna przez spadające gałęzie, tak więc zniszczeń jest sporo” – mówił, dodając, że na jego osiedlu zmiażdżonych jest kilka samochodów.
Chaos zapanował także na kolei. Na 30 trasach występowały kilkugodzinne opóźnienia. W nocy zablokowana była bezpośrednia linia łącząca Florencję z Rzymem. Setki pasażerów koczowały na dworcu w stolicy Toskanii. W pociągach, które burza unieruchomiła w trasie, pasażerowie przez wiele godzin pozostawali bez żadnej informacji. Przedstawiciele włoskich kolei obiecują zwrot pieniędzy dla tych, którzy odczuli skutki wczorajszej nawałnicy.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520