HomePOLSKA

Fizjoterapeuci i diagności domagają się 1200 złotych obiecanej podwyżki płac. Minister zdrowia Łukasz Szumowski: Gros podmiotów dała podwyżki, średnio o 370 złotych

Fizjoterapeuci i diagności domagają się 1200 złotych obiecanej podwyżki płac. Minister zdrowia Łukasz Szumowski: Gros podmiotów dała podwyżki, średnio o 370 złotych

Podwyżki wynagrodzeń to główny temat rozmów ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z fizjoterapeutami i diagnostami laboratoryjnymi. W warszawskim Centrum Partnerstwa Dialog trwa kolejne spotkanie przedstawicieli resortu zdrowia z protestującymi. Domagają się oni 1200 złotych obiecanej podwyżki płac, która ich zdaniem nie została wypłacona.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że w około 60-70 procentach województw są wypłacane podwyżki. Przyznał, że część województw gorzej realizuje ten obowiązek. “Gros podmiotów dała podwyżki, średnio o 370 złotych. To jest pozytywny efekt, ale chciałbym, żeby do końca roku zdecydowana większość blisko 90 procent to uregulowała” – mówił minister.

Do Warszawy przyjechali przedstawiciele fizjoterapeutów, którzy walczą o wzrost pensji. Jak mówią ich zarobki wynoszą średnio niespełna 2 tysiące złotych na rękę. “Dostaliśmy podwyżki, ale jest to kwota około 120-150 złotych, były też osoby, które otrzymały podwyżki w wysokości 6 złotych” – mówią.

Minister Szumowski zapowiedział, że w ciągu najbliższego tygodnia – dwóch odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem również z dyrektorami wojewódzkich oddziałów NFZ oraz przedstawicielami związków zawodowych fizjoterapeutów i diagnostów. Omawiana ma być sytuacja w poszczególnych szpitalach, żeby sprawdzić, gdzie jeszcze są problemy z wypłatą podwyżek.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Joanna Stankiewicz/ap/dw

COMMENTS