Firma Johnson & Johnson wezwana do zapłaty 25,7 mln dolarów odszkodowania

Firma Johnson & Johnson wezwana do zapłaty 25,7 mln dolarów odszkodowania

Kalifornijska ława przysięgłych wezwała Johnson & Johnson do zapłaty 25,7 milionów odszkodowania w sprawie wniesionej przez kobietę, która twierdzi, że produkowana przez firmę zasypka dla dzieci spowodowała u niej raka.

Joanne Anderson cierpi na międzybłoniaka – nowotwór złośliwy, do którego powstawania przyczynia się głównie azbest. 66-letnia kobieta podkreśla, że firma nie ostrzegła konsumentów w odpowiedni sposób, iż w jej produkcie znajduje się azbest, który może wywoływać raka. Johnson & Johnson wyraziła niezadowolenie z decyzji ławników i zapowiedziała złożenie apelacji. – Dalej będziemy stać w obronie bezpieczeństwa naszego produktu, ponieważ nie ma w nim azbestu ani nie powoduje on międzybłoniaka – czytamy w oświadczeniu firmy.

Przeciwko firmie z siedzibą w New Jersey złożono już setki podobnych pozwów. Nałożone na nią kary są liczone w setkach milionów dolarów.

(hm)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0