23.9 C
Chicago
piątek, 19 lipca, 2024

Filmy Romana Polańskiego w światowym plakacie filmowym

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad 200 plakatów do filmów Romana Polańskiego oglądać można w Pałacu Sztuki w Krakowie .Wszystkie pochodzą ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi, które posiada największą na świecie kolekcję plakatów do filmow polskiego reżysera. Liczy ona obecnie ponad 400 prac wydanych w 33 krajach świata, w tym blisko 30 z Polski.
Autorami plakatów są najwybitniejsi graficy polscy i zagraniczni. „To są prawdziwe dzieła sztuki” – mówi o pracach gospodarz Pałacu Sztuki prezes Towarzystwa Przyjaciól Sztuk Pieknych Zbigniew Kazimierz Witek. Dodaje, że plakat do pierwszego filmu Polańskiego „Nóż w wodzie” zaprojektował Jan Lenica. „Takiego zbioru nie ma nigdzie na świecie” – mówi Zbigniew Kazimierz Witek.
Krakowskiej prezentacji wystawy towarzyszy obszerny katalog przygotowany w wersji polsko-angielskiej, z przykładami najlepszych i najciekawszych plakatów do filmów polskiego reżysera uzupełnione wypowiedziami artysty i zafascynowanych jego twórczością reżyserów, pisarzy, fotografików.
Wernisaż wystawy dziś 16 lipca w Pałacu Sztuki o 17.45. Wystawa „Filmy Romana Polanskiego w światowym plakacie filmowym” czynna będzie w Krakowie do 30 sierpnia

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520