HomeKultura

Filmowcom wirus nie straszny. Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się zgodnie z planem

Filmowcom wirus nie straszny. Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się zgodnie z planem

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się w tym roku tak, jak zaplanowano. Potwierdził to gubernator regionu. Wiadomo jednak, że nie wszystkie filmy, na które liczono, wezmą w nim udział.

Gubernator Wenecji Euganejskiej, Luca Zaia jest przekonany, że zorganizowanie tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Wenecji jest dobrym sygnałem. Przypomina, że od 10 kwietnia spadają krzywe zakażeń i zgonów, spowodowanych koronawirusem.

„Skoro rządowi eksperci są przekonani, że okres do końca września, to najlepszy czas na przeprowadzenie wyborów regionalnych i administracyjnych we Włoszech, to jest to także doskonały czas na festiwal” – mówi gubernator.

Publiczność musi jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie filmy, na które liczyła, zostaną zaprezentowane, bo przerwano nad nimi pracę.

W ubiegłym tygodniu władze biennale poinformowały, że wystawy architektury i sztuki zostaną przeniesione na lata: 2021 – 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy zaplanowano na 2 do 12 września. Zaraz po nim odbędą się festiwale: teatralny, muzyki i tańca

IAR

COMMENTS