Film “Zerwany kłos”, nakręcony pod okiem o. Rydzyka, wchodzi do kin

Film “Zerwany kłos”, nakręcony pod okiem o. Rydzyka, wchodzi do kin

O pierwszej fabularnej produkcji filmowej, która powstaje pod okiem Fundacji Lux Veritatis pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. “Zerwany kłos”, któremu patronują zarówno Radio Maryja, jak i Telewizja Trwam, będzie można obejrzeć przedpremierowo w kinie Centrum w CSW.

Akcja “Zerwanego kłosa” przenosi nas w czasy I wojny światowej. “Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina” – czytamy opis na internetowej stronie filmu. Jego twórcy są studentami i absolwentami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także pracownikami TV Trwam. Premierę filmu wielokrotnie przekładano. Pierwotnie produkcja miał zostać pokazany w lipcu ubiegłego roku podczas Światowych Dni Młodzieży, ostatecznie obejrzymy ją w lutym w polskich kinach. W Toruniu “Zerwany kłos” będzie można obejrzeć w kinie Centrum w CSW, a także w Cinema City. Jak czytamy na stronie toruńskiej rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka “twórcy filmu apelują także do Rodziny Radia Maryja, by pytali o dostępność filmu w swoich lokalnych kinach, a także w dużych sieciach kinowych. Taki wyraz zainteresowania zachęci właścicieli kin, by włączyli: „Zerwany kłos” do swojego repertuaru”.
Film reżyseruje Witold Ludwig. Na ekranie pojawi się m.in. skansen Muzeum Etnograficznego, kościół św. Jakuba, plenery wokół Torunia. W rolach głównych zobaczymy Aleksandrę Hejdę, Dariusza Kowalskiego, a także aktora Teatru Horzycy – Pawła Tchórzelskiego. – Pierwotnie rolę zaproponowano mojemu koledze z teatru – Pawłowi Kowalskiemu, a on polecił mnie. Lubię brać udział w offowych produkcjach, więc od razu się zgodziłem. Gram Kozaka, który chciał zgwałcić główną bohaterkę. Kreując czarny charakter dokonuję gwałtu na samym sobie, bo na co dzień jestem dość łagodny. Ale na tym polega aktorstwo. Na wyszukiwaniu tego, co jest głęboko skrywane – mówi “Nowościom” Paweł Tchórzelski. [przycisk_galeria] Paweł Tchórzelski już po raz kolejny staje przed kamerą. Wcześniej wystąpił m.in. w “Zamachu na Gibraltarze”, “Jeszcze nie wieczór”, “Rewersie”. Na małym ekranie mogliśmy oglądać go również w “PitBullu” i “Sąsiadach”. W ostatnich latach wystąpił również w dwóch niezależnych toruńskich produkcjach: “Panoptikonie” i “Caissie”. Film “Zerwany Kłos” wejdzie na ekrany polskich kin 17 lutego. Przedpremierowo będzie go można obejrzeć 5 lutego (niedziela) w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” o godz. 14.

red. (aip), Fot. Mat. promocyjneCOMMENTS

WORDPRESS: 0