7 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Festiwal w Ravinii rozpoczęty

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wspólny koncert Tony Bennetta i Lady Gagi to tylko jedna z najciekawszych propozycji rozpoczętego 16 czerwca Festiwalu w Ravinii.

Jak informuje Polski FM , Nick Pulia dyrektor PR jednego z największych w Stanach Zjednoczonych tzw. „festiwali pod chmurką” duet Tony Bennett & Lady Gaga wystąpi podczas dwóch wysępów 26 i 27 czerwca w głównej muszli koncertowej.

Nick Pulia
Tegoroczny festiwal zapowiada się fantastycznie. Poza wymienioną dwójka artystow w Ravini usłyszymy m.in. Santane, legendarny zespół Chicago, Sheryl Crow, Steely Dan, Jackson Browne, Arethe Franklin, Roba Thomas’a, Doobie Brothers, Gipsy Kings, Umphrey’s McGee, the Steve Miller Band czy zespół ZZ Top” podkreśla Nick Pulia.

IMG_1259(1)

Historia Ravinii

Ravinia na początku swojego istnienia, a dokładnie w 1904 roku, była parkiem rozrywki zbudowanym z myślą o zwiększeniu ilości podróżujących na trasie kolejki elektrycznej Chicago-Milwaukee. Podczas pierwszego wieczoru w Ravinii przybyli do niego melomani nie usłyszeli dźwięków muzyki Mahlera czy tez Beethovena, ale jedynie piosenkę zatytułowana ‘’Bill Bailey won’t you please come home ” w nawiązaniu do panującej w tamtym okresiIMG_1266e w Stanach Zjednoczonych prohibicji. Pierwsze koncerty w słynnym obecnie Pavilonie, czyli muszli koncertowej, która mogła pomieścić 1420 słuchaczy rozpoczęły się w lecie 1905 roku. Koncerty Orkiestry Symfonicznej z Nowego Jorku pod batuta Waltera Damroscha i występy taneczne Ruth Denis i Teda Show trwały do konca 1910 roku. Wkrótce potem grupa mieszkańców z północnych przedmieść Chicago zadowolona z jakości odbywających się w Ravinii koncertów chcąc podtrzymać jej renomę wykupiła park i ufundowała ‘’The Ravinia Company’’. Wielkie otwarcie odbyło się w 1911 roku i od tej chwili Ravinia stała się ulubionym miejscem dla wykonawców muzyki poważnej. W 1912 roku do festiwalowego programu została dodana opera. Przed końcem 1914 Ravinia zyskała miano letniej stolicy opery w Stanach Zjednoczonych. W czasie „złotego wieku” opery przypadającej na lata 1919-1931 deficyt w festiwalowej kasie pokrywał Louis Eckstein, jeden z najbogatszych mieszkańców Chicago w tamtym okresie, a zarazem wielki miłośnik opery. W złotych latach na scenach Ravinii wystąpiły takie gwiazdy jak: Lucrezia Bori, Edward Johnson, Claudio Muzio, Rosa Raisa czy Tito Schipa.

IMG_1265

Ciekawostka jest tutaj fakt, że jako młody chłopiec w produkcjach operowych przedstawień uczestniczył późniejszy mistrz kina Orson Welles. „Złoty wiek” Ravinii zamknął się w 1931 roku deficytem w wysokości 200 tysięcy dolarów wypłaconym po raz kolei z kieszeni Louisa Ecksteina. Ravinia zostaje zamknięta na 4 lata.

W 1936 roku ponownie pod wezwaniem mieszkańców miasteczka Highland Park we współpracy z przedstaIMG_1269wicielami chicagowskiego świata buisnessu powstaje Związek Festiwalowy Ravinia, organizacja nie dochodowa, która zaoferowała wszystkim melomanom muzykę na najwyższym światowym poziomie. 3 lipca podczas pierwszego premierowego koncertu wystąpiła Chicagowska Orkiestra Symfoniczna pod batuta Ernsta Ansermeta. Zaprezentowała ona muzykę: Wagnera, Beethovena, Berlioza, Debussyego i Strawinskiego. Od tego czasu Ravinia stała się drugim domem dla chicagowskich wirtuozów. Jedna z największych atrakcji koncertów w Ravinii jest nie tylko jakość odbywających się tam przedstawień i koncertów, ale również możliwość wysłuchania dźwięków muzyki przy lampce przyniesionego ze sobą wina w świetle płonących świeczek, czyli piknikowego nastroju w pięknym parku, który otacza muszle koncertową. Park otwierany jest codziennie o godzinie 5 po południu. W niedzielę o 4 po południu.

Niestety nowe zarządzenia wprowadzone w 1995 roku, zabraniają na terenie parku palenia papierosów, ponadto tzw.e-papiersów, używania rowerów i rolek, przynoszenia ze sobą beczek z piwem i urządzeń do grilowania. Festiwal zakończy się 12 września.

Więcej informacji na temat Festiwalu Ravinia 2008 na oficjalnej stronie :
www.ravinia.org

 

Tekst i fotografie : Bodek Kwaśny

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

 

IMG_1261

IMG_1296

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520