I Festiwal Nowe Kino-Nowy Sącz

I Festiwal Nowe Kino-Nowy Sącz

Dziś ostatni dzień projekcji krótkometrażowych filmów fabularnych w ramach I Festiwalu Nowe Kino-Nowy Sącz. Filmy do konkursowego przeglądu wybrał z kilkudziesięciu nadesłanych reżyser, scenarzysta i zarazem dyrektor artystyczny wydarzenia Robert Gliński.

Festiwal jest okazją do zaprezentowania się studentów szkół filmowych, jak i twórców niezależnych oraz offowych.
Wśród produkcji, które można było dziś zobaczyć był film “Śledztwo the Inquest” w reżyserii Eny Kielskiej/” “Inspirowałam się między innymi opowiadaniem Stanisława Lema pod tytułem “Śledztwo”. Historia w moim filmie pokazuje, że nie zawsze zagadka jest możliwa do rozwiązania”- mówi.
Do Konkursu zakwalifikował się również film “Rap Braders” w reżyserii Adriana Apanela z Gdyńskiej Szkoły Filmowej. “Krótka fabuła jest bardzo trudna do zrealizowana, bo trzeba w zwięzły sposób przedstawić problem, dlatego jest to pole do rozwijania swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia”- podkreśla Adrian Apanel.
W konkursowym przeglądzie bierze udział w sumie osiemnaście krótkich fabuł. Przewodniczącą Jury Konkursowego jest Kinga Dębska – reżyserka m.in. nagrodzonego na wielu festiwalach filmu „Moje córki krowy”. W składzie jury znalazła się również aktorka Joanna Żółkowska oraz dziennikarz Polskiego Radia Paweł Sztompke.
Najlepsi twórcy otrzymają “Nagrody Sędziwoja”- od nazwiska królewskiego alchemika związanego z Sądecczyzną. Ogłoszenie werdyktu zaplanowano dziś wieczorem. Początek uroczystości- o 20.30.

Monika Chrobak, Fot. Dreamstime.comCOMMENTS

WORDPRESS: 0