16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Festiwal, który jest okazją do podjęcia dialogu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Czas na zatrzymanie się, refleksję i dialog. Dziś w Warszawie ruszy Festiwal Gorzkie Żale/Nowe Epifanie. Jest on organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II. W tym roku będzie przebiegał pod hasłem „Wolna wola na rozdrożu”.
Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II mówi, że to impreza, która porusza trudne kwestie i stawia ostateczne pytania. Dodaje, że wykorzystuje do tego różne formy – od spektakli teatralnych, koncertów, happeningów po wydarzenia kulinarne i działania performance.
Redbad Klijnstra, jeden z organizatorów, tłumaczy, że festiwal jest czasem na zatrzymanie się nad ważnymi tematami, m.in. śmierci, cierpienia, sensu życia. Zauważa, że w Polsce okres postu jest naturalnym czasem zwolnienia i refleksji. „Na pewno nie będzie tu rozrywki, chociaż niektóre wydarzenia mogą mieć formę bardzo atrakcyjną zewnętrznie. Redbad Klijnstra dodaje, że festiwal jest okazją do podjęcia dialogu. „To jest taki czas, kiedy możemy wyjść z okopów i starać się znaleźć pewne punkty styczne, tego co nas łączy i buduje konstytucję naszej tożsamości. Myślę, że to co nas dzieli zostało odmienione przez wszystkie przypadki, a teraz czas, by zrobić kolejny krok. Mam nadzieję, że ten festiwal chociaż trochę się do tego przyczyni” – mówi.
Festiwal rusza dziś i potrwa do 20 marca. Otworzy go wydarzenie kulinarno-artystyczne „Stypa. Rytuał utraty” w reżyserii Moniki Kuci.
​Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gorzekiezale.pl

IAR/Monika Gosławska/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520