HomeKultura

Ferie zimowe w muzeach – zabawa,edukacja,rozrywka

Ferie zimowe w muzeach – zabawa,edukacja,rozrywka

Ferie z malarstwem albo historią – to propozycje muzeów dla dzieci i młodzieży podczas zimowej przerwy w nauce.

Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało program dla widzów w różnym wieku. Warsztaty „Eksperymenty z farbami” zostały stworzone z myślą o najmłodszych miłośnikach sztuki (3-4 lata). Dzieci w wieku 5-12 lat podczas różnorodnych warsztatów poznają prace m.in.: Józefa Pankiewicza, Anny Bilińskiej-Bohdanowiczowej, Witolda Wojtkiewicza i Henryka Siemiradzkiego.
“Interpretujemy!” to z kolei spotkania przygotowane z myślą o uczniach w wieku 13+. Charakter warsztatów pozwoli na wymianę poglądów na temat twórczości artystów, takich jak Jan Matejko, Olga Boznańska i Jacek Malczewski. Stołeczne Muzeum Niepodległości przygotowało trzy propozycję zajęć dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Detektywi historii”. Na spotkaniu „Śledztwo w sprawie orła białego” najmłodsi poznają ciekawe i niekiedy zaskakujące przemiany wizerunków herbowych z orłem białym, które dokumentowały związki pomiędzy rodami panującymi w Polsce i w innych państwach europejskich. „Powstańcze historie” – to będzie okazja do poznania niezwykłej historii Polaków walczących o niepodległość w XIX i XX wieku. W czasie warsztatów „Od ucznia do legionisty” uczestnicy poznają historię i losy żołnierzy Legionów Polskich pod dowództwem brygadiera Józefa Piłsudskiego. Dla urozmaicenia zajęć organizatorzy przygotowali zestawy zadań edukacyjnych.
Nie będą się nudzić także te dzieci, które w czasie ferii przyjdą do Muzeum Powstania Warszawskiego. Odbędą się tam, między innymi, warsztaty modelarskie.

IAR/Dorota Piotrowska/K.P.

COMMENTS