HomeUSAChicago

FEMA zatwierdziła ponowne otwarcie szpitala w Melrose Park

FEMA zatwierdziła ponowne otwarcie szpitala w Melrose Park

Trwają przygotowania do ponownego otwarcia szpitala Westlake w Melrose Park. Mają w nim być leczeni pacjenci zarażeni koronawirusem. W budynku pracują już żołnierze z korpusu inżynieryjnego.

 

 Docelowo mają przygotować od 300 do 350 łóżek. Szpital Westlake zamknięty został w sierpniu 2019 roku. Budynek jest w dobrym stanie. W weekend FEMA zatwierdziła ponowne uruchomienie tej placówki medycznej. W miniony czwartek gubernator J.B. Pritkzer powiedział, że ze względu na rosnącą liczbę przypadków COVID-19 konieczne będzie przygotowanie dodatkowych miejsc dla chorych. Wymienił między innymi szpital w Melrose Park. Ma on być gotowy do przyjęcia pierwszych pacjentów w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Stanowy departament zdrowia spodziewa się dużego wzrostu zachorowań na koronawirusa w drugiej połowie kwietnia. Oznacza to, że konieczne będzie zapewnienie dodatkowych miejsc w szpitalach i innych placówkach jak choćby w McCormick Place w Chicago gdzie już przygotowano 500 miejsc a docelowo ma ich być 3 tysiące. Ponadto chorzy kierowani będą także do Metro South Medical Center w Blue Island oraz Advocate Sherman Hospital w Elgin.

 

BK

COMMENTS