wiadomosci.com https://wiadomosci.com Twój Serwis Informacyjny - Dołącz do nas! Sat, 28 Nov 2020 17:22:46 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.3 https://wiadomosci.com/wp-content/uploads/2016/06/cropped-w.1-32x32.png wiadomosci.com https://wiadomosci.com 32 32 Piotr Żyła zajął drugie, a Dawid Kubacki trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata https://wiadomosci.com/piotr-zyla-zajal-drugie-a-dawid-kubacki-trzecie-miejsce-w-konkursie-pucharu-swiata/ https://wiadomosci.com/piotr-zyla-zajal-drugie-a-dawid-kubacki-trzecie-miejsce-w-konkursie-pucharu-swiata/#respond Sat, 28 Nov 2020 17:18:40 +0000 https://wiadomosci.com/?p=251370 Piotr Żyła zajął drugie, a Dawid Kubacki trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce. Wygrał Niemiec Markus Eisenbichler.   Markus Eisenbichler wygrał sobotni konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Niemiec (146 i 141 m – 313,4 pkt) wyprzedził Piotra Żyłę (136 i 137 m – 294,1 pkt) […]

Artykuł Piotr Żyła zajął drugie, a Dawid Kubacki trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
Piotr Żyła zajął drugie, a Dawid Kubacki trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce. Wygrał Niemiec Markus Eisenbichler.

 

Markus Eisenbichler wygrał sobotni konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Niemiec (146 i 141 m – 313,4 pkt) wyprzedził Piotra Żyłę (136 i 137 m – 294,1 pkt) i Dawida Kubackiego (139 i 132,5 m – 293,9 pkt).
W drugiej serii wystąpiło łącznie sześciu reprezentantów Polski. Oprócz Żyły i Kubackiego, pucharowe punkty zdobyli 9. Klemens Murańka (131 i 134,5 m – 265,2 pkt), 11. Andrzej Stękała (131 i 131,5 m – 260,6 pkt), 12. Kamil Stoch (125 i 136 m – 257,9 pkt) i 22. Paweł Wąsek (130 i 123,5 m – 236 pkt).
W klasyfikacji generalnej prowadzi Eisenbichler (200 pkt) przed Żyłą (125 pkt) i Niemcem Karlem Geigerem (109 pkt).
Następne zawody – w niedzielę o 15.30. Półtorej godziny wcześniej rozpoczną się kwalifikacje.

Redakcja Sportowa PR/(PAP)

Artykuł Piotr Żyła zajął drugie, a Dawid Kubacki trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
https://wiadomosci.com/piotr-zyla-zajal-drugie-a-dawid-kubacki-trzecie-miejsce-w-konkursie-pucharu-swiata/feed/ 0
Zawieszona za działalność pro-life polska studentka została przeproszona i otrzyma odszkodowanie https://wiadomosci.com/zawieszona-za-dzialalnosc-pro-life-polska-studentka-zostala-przeproszona-i-otrzyma-odszkodowanie/ https://wiadomosci.com/zawieszona-za-dzialalnosc-pro-life-polska-studentka-zostala-przeproszona-i-otrzyma-odszkodowanie/#respond Sat, 28 Nov 2020 16:19:07 +0000 https://wiadomosci.com/?p=251367 Julia Rynkiewicz, polska studentka położnictwa z Uniwersytetu w Nottingham, która została zawieszona przez uczelnię za działalność pro-life, na mocy zawartej ugody z nią została przeproszona i otrzyma odszkodowanie – poinformował dziennik “Daily Telegraph”.   Sprawa ma początek we wrześniu 2019 r. gdy Rynkiewicz jako przewodnicząca studenckiej organizacji pro-life, Nottingham Students for Life (NSFL), wzięła udział […]

Artykuł Zawieszona za działalność pro-life polska studentka została przeproszona i otrzyma odszkodowanie pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
Julia Rynkiewicz, polska studentka położnictwa z Uniwersytetu w Nottingham, która została zawieszona przez uczelnię za działalność pro-life, na mocy zawartej ugody z nią została przeproszona i otrzyma odszkodowanie – poinformował dziennik “Daily Telegraph”.

 

Sprawa ma początek we wrześniu 2019 r. gdy Rynkiewicz jako przewodnicząca studenckiej organizacji pro-life, Nottingham Students for Life (NSFL), wzięła udział w dniach otwartych dla przyszłych studentów uniwersytetu. Kilka dni później została zawieszona przez uczelnię, która zakwestionowała jej zdolność do wykonywania zawodu położnej.

 

W styczniu tego roku, po trwającym cztery miesiące dochodzeniu, władze uczelni cofnęły tę decyzję, ale 25-letnia obecnie Rynkiewicz po oddaleniu zarzutów wobec niej zażądała przeprosin “w imię sprawiedliwości”. Wskazała, że wskutek zawieszenia straciła cały rok studiów, a dodatkowo znalazła się w trudnej sytuacji finansowej, bo nie przysługiwało jej stypendium ani nie mogła pracować w szpitalu.

 

W tym tygodniu Rynkiewicz zawarła ugodę z uczelnią, na mocy której została przeproszona i otrzyma odszkodowanie. “Zawieszenie całego mojego życia z powodu niesprawiedliwego śledztwa było naprawdę trudne, zarówno psychicznie, jak i emocjonalnie. Ugoda dowodzi, że uczelnia źle mnie potraktowała i choć jestem szczęśliwa, że mam to za sobą, mam nadzieję, że oznacza to, że żaden inny student nie będzie musiał doświadczyć tego, co ja. To, co mi się przytrafiło, grozi tym, że studenci będą obawiać się dyskusji na temat ich wartości i przekonań, podczas gdy uniwersytet powinien być miejscem, które do tego zachęca” – powiedziała Rynkiewicz cytowana przez “Daily Telegraph”.

 

“Ponieważ wszystkie uczelnie bardzo poważnie podchodzą do kwestii zdatności do pracy, uczelnia zaproponowała pani Rynkiewicz przeprosiny i ugodę i zastanawia się, w jaki sposób możemy w przyszłości inaczej podejść do takich spraw. Uczelnie powinny być miejscem debaty, dyskusji i sporów, a z racji ponad 200 organizacji studenckich, które obejmują pełen zakres przekonań i perspektyw, jesteśmy przekonani, że tak właśnie jest w Nottingham” – oświadczył rzecznik Uniwersytetu w Nottingham.

 

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

Artykuł Zawieszona za działalność pro-life polska studentka została przeproszona i otrzyma odszkodowanie pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
https://wiadomosci.com/zawieszona-za-dzialalnosc-pro-life-polska-studentka-zostala-przeproszona-i-otrzyma-odszkodowanie/feed/ 0
Konsystorz w maseczkach, papież mianował 13 kardynałów https://wiadomosci.com/konsystorz-w-maseczkach-papiez-mianowal-13-kardynalow/ https://wiadomosci.com/konsystorz-w-maseczkach-papiez-mianowal-13-kardynalow/#respond Sat, 28 Nov 2020 16:09:15 +0000 https://wiadomosci.com/?p=251364 W nadzwyczajnych okolicznościach pandemii i w reżimie sanitarnym w sobotę w Watykanie odbył się konsystorz pod przewodnictwem papieża Franciszka. Mianował on 13 nowych kardynałów. Członkowie Kolegium Kardynalskiego i pozostali obecni mieli maseczki.   Podczas konsystorza w bazylice Świętego Piotra papież przestrzegał przed wykorzystywaniem Boga, aby “promować samych siebie” oraz przed “zepsuciem” w życiu kapłańskim.   […]

Artykuł Konsystorz w maseczkach, papież mianował 13 kardynałów pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
W nadzwyczajnych okolicznościach pandemii i w reżimie sanitarnym w sobotę w Watykanie odbył się konsystorz pod przewodnictwem papieża Franciszka. Mianował on 13 nowych kardynałów. Członkowie Kolegium Kardynalskiego i pozostali obecni mieli maseczki.

 

Podczas konsystorza w bazylice Świętego Piotra papież przestrzegał przed wykorzystywaniem Boga, aby “promować samych siebie” oraz przed “zepsuciem” w życiu kapłańskim.

 

Biret i pierścień kardynalski otrzymali od Franciszka zdejmując na chwilę maseczki: prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Marcello Semeraro, arcybiskup Sieny Paolo Lojudice, przeor klasztoru franciszkanów w Asyżu Mauro Gambetti, sekretarz synodu biskupów Mario Grech z Malty, metropolita Kigali w Rwandzie Antoine Kambanda, arcybiskup Waszyngtonu Wilton Gregory, arcybiskup Celestino Aos Braco z Chile.

 

Ponadto godność kardynała otrzymali dostojnicy, którzy ukończyli 80 lat, a zatem nie wezmą udziału w następnym konklawe; to Felipe Arizmendi Esquivel z Meksyku, były wieloletni watykański dyplomata Silvano Tomasi, kaznodzieja domu papieskiego ojciec Raniero Cantalamessa i proboszcz Enrico Feroci z Rzymu.

 

Nowi kardynałowie przyrzekli uroczyście wierność i posłuszeństwo papieżowi Franciszkowi i jego następcom.

 

Z powodu pandemii nie przybyli dwaj kardynałowie – nominaci: wikariusz apostolski w Brunei Cornelius Sim i Jose F. Advincula z Filipin.

 

Także oni zostali mianowani kardynałami, a w przyszłości reprezentant papieża przekaże im znaki godności kardynalskiej.

 

W homilii Franciszek powiedział, że konsystorz i mianowanie nowych kardynałów jest „wskazaniem szlaku” dla idących wraz z Jezusem.„On jest siłą i sensem naszego życia i naszej posługi” – dodał.

 

Papież przestrzegał przed wyborem innej drogi i „wykorzystywaniem Pana, aby promować samych siebie”.

 

„Drodzy bracia, wszyscy kochamy Jezusa, wszyscy chcemy za nim iść, ale musimy być zawsze czujni, aby trwać na Jego drodze” – mówił papież zwracając się do nowych kardynałów.

 

Podkreślił: „Możemy bowiem naszymi stopami, naszymi ciałami być z nim, ale nasze serce może być daleko i prowadzić nas na manowce”.

 

“Pomyślmy – dodał – o tylu rodzajach zepsucia w życiu kapłańskim”.

 

“Purpura szat kardynalskich, która jest kolorem krwi, może stać się dla ducha świata kolorem wybitnego wyróżnienia” – stwierdził.

 

Ale najważniejsze, wskazał Franciszek, jest nawrócenie; „zejść z bezdroży, aby wejść na drogę Boga”. „Niech tą łaską obdarza nas Duch Święty dziś i zawsze” – powiedział papież.

 

W związku z pandemią do Watykanu nie przybyli na konsystorz niektórzy członkowie Kolegium Kardynalskiego z wielu krajów świata. W internecie oglądali transmisję z bazyliki.

 

Obecne tam było bardzo ograniczone grono duchownych i świeckich; łącznie około stu osób, wielokrotnie mniej niż przy takich okazjach.

 

W niedzielę rano papież odprawi w bazylice Świętego Piotra mszę z nowymi kardynałami.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Artykuł Konsystorz w maseczkach, papież mianował 13 kardynałów pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
https://wiadomosci.com/konsystorz-w-maseczkach-papiez-mianowal-13-kardynalow/feed/ 0
Żużlowiec Zenon Plech spoczął na cmentarzu w Gdańsku https://wiadomosci.com/zuzlowiec-zenon-plech-spoczal-na-cmentarzu-w-gdansku/ https://wiadomosci.com/zuzlowiec-zenon-plech-spoczal-na-cmentarzu-w-gdansku/#respond Sat, 28 Nov 2020 15:11:40 +0000 https://wiadomosci.com/?p=251358 Przedstawiciele władz polskiego żużla, koledzy z toru, wychowankowie i obecni zawodnicy oraz liczni kibice towarzyszyli w ostatniej drodze Zenona Plecha. Zmarły w środę w wieku 67 lat żużlowiec i trener spoczął w sobotę w Alei Zasłużonych na cmentarzu w Gdańsku Srebrzysku.   Plech urodził się 1 stycznia 1953 roku we wsi Zwierzyn w województwie lubuskim. […]

Artykuł Żużlowiec Zenon Plech spoczął na cmentarzu w Gdańsku pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
Przedstawiciele władz polskiego żużla, koledzy z toru, wychowankowie i obecni zawodnicy oraz liczni kibice towarzyszyli w ostatniej drodze Zenona Plecha. Zmarły w środę w wieku 67 lat żużlowiec i trener spoczął w sobotę w Alei Zasłużonych na cmentarzu w Gdańsku Srebrzysku.

 

Plech urodził się 1 stycznia 1953 roku we wsi Zwierzyn w województwie lubuskim. Był wychowankiem Stali Gorzów Wielkopolski, w barwach której jeździł w latach 1970-1976, natomiast w latach 1977-1987 reprezentował Wybrzeże Gdańsk.

 

Jego największym osiągnięciem było wywalczenie 2 września 1979 roku w Chorzowie srebrnego medalu indywidualnych mistrzostw świata. Z kolei 2 września 1973 roku, w swoim debiucie w tej imprezie, był w Chorzowie trzeci. W indywidualnych czempionatach globu startował łącznie osiem razy i 5 września 1976 roku, także na Stadionie Śląskim, przypadła mu jeszcze piąta lokata.

 

Pięć razy stawał na podium w drużynowych mistrzostwach świata – na drugim stopniu w 1976 roku w Londynie, a w Olching (1972), Chorzowie (1974), Landshut (1978) i Wrocławiu (1980) na najniższym.

 

Z kolei w mistrzostwach świata par zdobył cztery medale: srebrny w 1980 roku w Krsko z Edwardem Jancarzem oraz brązowe w 1979 roku w Vojens i dwa lata później w Chorzowie (ponownie z Jancarzem) oraz w 1973 roku w Boras (ze Zbigniewem Marcinkowskim).

 

„Żegnamy wielkiego sportowca, który dał wszystkim kibicom żużla mnóstwo radości. Zenon Plech już za życia stał się legendą, ale pozostał człowiekiem skromnym, wesołym i zawsze chętnym do pomocy” – podkreślił podczas uroczystości pogrzebowych klubowy trener Plecha Gerard Sikora.

Także na krajowych torach „Super Zenon” zdobył mnóstwo laurów. W 1972 roku w Bydgoszczy wywalczył, będąc najmłodszym zawodnikiem turnieju, swój pierwszy indywidualny tytuł mistrza Polski. W tej imprezie triumfował pięć razy, ponadto w 1974, 1979, 1984 i 1985 roku, dwa razy był też drugi (1981, 1983). W sumie miał na koncie 18 medali krajowego czempionatu.

 

Drużynowy mistrz Polski (1973, 1975, 1976), cztery razy (1971, 1974, 1978, 1985) stanął na drugim stopniu podium. Złoty (1973, 1985), srebrny (1986) i brązowy (1984) medalista mistrzostw Polski par klubowych. Trzykrotny zdobywca Złotego Kasku (1973, 1974, 1978).

 

„Zenek był porąbany jak my wszyscy żużlowcy. Czekaj tam na nas, na swoich kolegów w niebie. Niebawem dołączymy do ciebie, znowu się spotkamy i założymy drużynę” – zapowiedział rywal z krajowych torów, były zawodnik Śląska Świętochłowice i Włókniarza Częstochowa Józef Jarmuła. Na potwierdzenie tych słów odpalono podczas pogrzebu żużlowy motocykl.

 

Plech startował także w lidze brytyjskiej. W latach 1975-1976 i 1979-1981 był żużlowcem drużyny Hackney Hawks Londyn (w 1979 roku został indywidualnym wicemistrzem Londynu oraz drużynowym wicemistrzem ligi angielskiej), a w 1982 roku zdobywał punkty dla Sheffield Tigers.

 

Bogatą karierę zakończył w wieku 34 lat – 21 czerwca 1987 roku w Gdańsku odbył się jego oficjalny pożegnalny turniej.

 

Jako szkoleniowiec pracował w Wybrzeżu, Stali Gorzów Wlkp. i WTS Wrocław. Ten ostatni zespół prowadził w 1999 roku (na kilka kolejek przed końcem odszedł z klubu), w którym wrocławianie wywalczyli wicemistrzostwo kraju. W 2008 roku awansował do ekstraligi z Polonią Bydgoszcz. W 2001 roku był trenerem reprezentacji Polski, która we Wrocławiu uplasowała się na drugiej pozycji w drużynowym Pucharze Świata.

 

Na pogrzebie nie zabrakło przedstawicieli gorzowskiego klubu, którego zmarły był wychowankiem, na czele z trenerem Stanisławem Chomskim. Z kolei sztandar Wybrzeża nieśli zawodnicy, z którymi Plech jeździł w Gdańsku – Grzegorz Dzikowski, Dariusz Stenka i Jarosław Olszewski.

 

W kondukcie żałobnym szli także wychowankowie Wybrzeża, Krystian Pieszczek i Karol Żupiński, młodzi zawodnicy ze szkółki na mini torze oraz byli i aktualni zawodnicy, m.in. Patryk Dudek, Bogusław Nowak i Adam Skórnicki.

 

W ostatnich latach Plech zmagał się z ciężką chorobą. „Proszę, nie smućcie się. Zapamiętajcie tatę takiego jakiego ja mam wciąż przed oczami. Jako człowieka zawsze wesołego, pełnego optymizmu i skorego do zrobienia komuś dowcipu” – zaapelował syn Krystian.

 

„Jestem pewna, że w tym momencie tata zbiera grzyby, albo poszedł właśnie na ryby, bo uwielbiał to robić” – dodała córka Kaja.

 

 

Red.  Marcin Domański (PAP)

Artykuł Żużlowiec Zenon Plech spoczął na cmentarzu w Gdańsku pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
https://wiadomosci.com/zuzlowiec-zenon-plech-spoczal-na-cmentarzu-w-gdansku/feed/ 0
Duże zainteresowanie sprzedażą żywych choinek https://wiadomosci.com/duze-zainteresowanie-sprzedaza-zywych-choinek/ https://wiadomosci.com/duze-zainteresowanie-sprzedaza-zywych-choinek/#respond Sat, 28 Nov 2020 14:35:15 +0000 https://wiadomosci.com/?p=251352 Wprawdzie Święta Bożego Narodzenia za niespełna miesiąc jednak w rejonie Chicago   odnotowano już duże zainteresowanie sprzedażą żywych choinek. Prawdopodobnie przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa.   Podobnie było zresztą w czasie kryzysu w 2008 roku. Wiele farm w Illinois a także w sąsiednim Wisconsin wymaga w tym roku rezerwacji od osób chcących osobiście wybrać świąteczne […]

Artykuł Duże zainteresowanie sprzedażą żywych choinek pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
Wprawdzie Święta Bożego Narodzenia za niespełna miesiąc jednak w rejonie Chicago   odnotowano już duże zainteresowanie sprzedażą żywych choinek. Prawdopodobnie przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa.

 

Podobnie było zresztą w czasie kryzysu w 2008 roku. Wiele farm w Illinois a także w sąsiednim Wisconsin wymaga w tym roku rezerwacji od osób chcących osobiście wybrać świąteczne drzewko. Średnio o 20-35 dolarów wzrosła też cena choinek.

Wiele farm oferuje ponadto internetową sprzedaż choinek, które następnie można osobiście odebrać. Sprzedawcy nie wykluczają, że w sklepach w Chicago wkrótce może zabraknąć choinek dlatego zachęcają by już postarać się o świąteczne drzewko.

 

BK

Artykuł Duże zainteresowanie sprzedażą żywych choinek pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
https://wiadomosci.com/duze-zainteresowanie-sprzedaza-zywych-choinek/feed/ 0
Policja podała nazwiska ofiar pożaru w Old Irving Park https://wiadomosci.com/policja-podala-nazwiska-ofiar-pozaru-w-old-irving-park/ https://wiadomosci.com/policja-podala-nazwiska-ofiar-pozaru-w-old-irving-park/#respond Sat, 28 Nov 2020 13:43:04 +0000 https://wiadomosci.com/?p=251355 Policja podała nazwiska ofiar pożaru domu w chicagowskiej dzielnicy Old Irving Park. To 85-letni Robert Szalacha i jego   78-letnia żona, Carol.   Pożar wybuchł w świąteczny czwartek Thnaksgiving około 9 wieczorem. Małżeństwo znajdowało się na drugim piętrze domu. Strażakom po przybyciu na miejsce nie udało się od razu dotrzeć do pary. Po wydostaniu ich […]

Artykuł Policja podała nazwiska ofiar pożaru w Old Irving Park pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
Policja podała nazwiska ofiar pożaru domu w chicagowskiej dzielnicy Old Irving Park. To 85-letni Robert Szalacha i jego   78-letnia żona, Carol.

 

Pożar wybuchł w świąteczny czwartek Thnaksgiving około 9 wieczorem. Małżeństwo znajdowało się na drugim piętrze domu. Strażakom po przybyciu na miejsce nie udało się od razu dotrzeć do pary. Po wydostaniu ich z budynku niestety stwierdzono zgon. W domu znajdowała się także 61-letnia córka małżeństwa. Kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Przyczyny wybuchu pożaru ma ustalić wszczęte śledztwo. Ogień doszczętnie zniszczył dom.

 

BK

Artykuł Policja podała nazwiska ofiar pożaru w Old Irving Park pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
https://wiadomosci.com/policja-podala-nazwiska-ofiar-pozaru-w-old-irving-park/feed/ 0
W Chicago kursuje świąteczny pociąg CTA https://wiadomosci.com/w-chicago-kursuje-swiateczny-pociag/ https://wiadomosci.com/w-chicago-kursuje-swiateczny-pociag/#respond Sat, 28 Nov 2020 13:33:35 +0000 https://wiadomosci.com/?p=251349 Od piątku w Chicago kursuje świąteczny pociąg. W pierwszej kolejności wyjechał na tory linii zielonej.   CTA po raz pierwszy uruchomiło świąteczny pociąg w 1992 roku. Dopiero od 2014 roku na ulicach Wietrznego   Miasta przed Bożym Narodzeniem można zobaczyć także świąteczny autobus. Ze względu na pandemię koronawirusa pociągiem i autobusem podróżować będzie wyłącznie Święty […]

Artykuł W Chicago kursuje świąteczny pociąg CTA pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
Od piątku w Chicago kursuje świąteczny pociąg. W pierwszej kolejności wyjechał na tory linii zielonej.

 

CTA po raz pierwszy uruchomiło świąteczny pociąg w 1992 roku. Dopiero od 2014 roku na ulicach Wietrznego   Miasta przed Bożym Narodzeniem można zobaczyć także świąteczny autobus. Ze względu na pandemię koronawirusa pociągiem i autobusem podróżować będzie wyłącznie Święty Mikołaj z elfami. Świąteczny autobus CTA na ulice Chicago wyjedzie 1 grudnia.

 

BK

Artykuł W Chicago kursuje świąteczny pociąg CTA pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
https://wiadomosci.com/w-chicago-kursuje-swiateczny-pociag/feed/ 0
Duży ruch na amerykańskich lotniskach https://wiadomosci.com/duzy-ruch-na-amerykanskich-lotniskach/ https://wiadomosci.com/duzy-ruch-na-amerykanskich-lotniskach/#respond Sat, 28 Nov 2020 13:28:56 +0000 https://wiadomosci.com/?p=251346 Rekordową liczbę pasażerów od początku pandemii odprawiono w środę przed Świętem Dziękczynienia na amerykańskich lotniskach. Z informacji podanych przez TSA wynika, że tego dnia kontrolę przeszło ponad milion ludzi.   W ubiegłym roku dzień przed Thanksgiving na lotniskach odprawiono 2.6 miliona pasażerów. Okres wzmożonych świątecznych podróży rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych właśnie tuż przed Thanksgiving. […]

Artykuł Duży ruch na amerykańskich lotniskach pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
Rekordową liczbę pasażerów od początku pandemii odprawiono w środę przed Świętem Dziękczynienia na amerykańskich lotniskach. Z informacji podanych przez TSA wynika, że tego dnia kontrolę przeszło ponad milion ludzi.

 

W ubiegłym roku dzień przed Thanksgiving na lotniskach odprawiono 2.6 miliona pasażerów. Okres wzmożonych świątecznych podróży rozpoczyna się w Stanach Zjednoczonych właśnie tuż przed Thanksgiving. W tym roku wprawdzie mniej ludzi wybrało się do rodziny lub na krótkie wakacje jednak ruch został i tak odnotowany, ponieważ pandemia spowodowała, że wiele linii lotniczych wstrzymało regularne kursy ponieważ nie było na nie zapotrzebowania.

 

BK

Artykuł Duży ruch na amerykańskich lotniskach pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
https://wiadomosci.com/duzy-ruch-na-amerykanskich-lotniskach/feed/ 0
List prymasa na Adwent: Pamiętajmy o potrzebujących https://wiadomosci.com/list-prymasa-na-adwent-pamietajmy-o-potrzebujacych/ https://wiadomosci.com/list-prymasa-na-adwent-pamietajmy-o-potrzebujacych/#respond Sat, 28 Nov 2020 12:55:34 +0000 https://wiadomosci.com/?p=251343 Do otwartości w czasie Adwentu na Boga i na siebie nawzajem zaapelował prymas Polski abp Wojciech Polak. W opublikowanym w sieci nagraniu prymas poprosił o wsparcie ubogich i potrzebujących.   Prymas przypomniał, że – rozpoczynający się w niedzielę 29 listopada – Adwent jest czasem oczekiwania na przyjście Chrystusa.   “W Adwencie słyszymy wezwanie: uważajcie i […]

Artykuł List prymasa na Adwent: Pamiętajmy o potrzebujących pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
Do otwartości w czasie Adwentu na Boga i na siebie nawzajem zaapelował prymas Polski abp Wojciech Polak. W opublikowanym w sieci nagraniu prymas poprosił o wsparcie ubogich i potrzebujących.

 

Prymas przypomniał, że – rozpoczynający się w niedzielę 29 listopada – Adwent jest czasem oczekiwania na przyjście Chrystusa.

 

“W Adwencie słyszymy wezwanie: uważajcie i czuwajcie. Jak mówi papież Franciszek, mamy być gotowi, aby przyjąć, wyjść naprzeciw tego, który do nas przychodzi, aby zweryfikować nasze pragnienie Boga, aby przygotować się również na to przyjście, które będzie na końcu naszych czasów” – powiedział abp Polak.

 

Jak dodał, Adwent jest czasem, w którym mamy być “otwarci na Boga i siebie nawzajem”.

 

“+Czuwajmy+ to także: pamiętajmy o naszych bliźnich, którzy razem z nami czekają na przyjście Pana. Bądźmy uważni na biednych, ubogich potrzebujących, żeby ich w tym czasie wspomóc. Bądźmy czujni i odważni, by w naszej modlitwie prosić nie tylko o dary dla siebie, ale także dla innych, dla całego Kościoła” – powiedział.

Abp Polak życzył wszystkim, by Adwent był czasem pełnym radości i nadziei; czasem “oczekiwania i spotkania z tym, który do nas przychodzi”.

 

Red. Rafał Pogrzebny (PAP)

Artykuł List prymasa na Adwent: Pamiętajmy o potrzebujących pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
https://wiadomosci.com/list-prymasa-na-adwent-pamietajmy-o-potrzebujacych/feed/ 0
Zmarł Piotr Strojnowski – współtwórca zespołu Daab https://wiadomosci.com/zmarl-piotr-strojnowski-wspoltworca-zespolu-daab/ https://wiadomosci.com/zmarl-piotr-strojnowski-wspoltworca-zespolu-daab/#respond Sat, 28 Nov 2020 12:13:10 +0000 https://wiadomosci.com/?p=251340 Nie żyje muzyk i wokalista Piotr Strojnowski – współzałożyciel zespołu Daab, twórca przeboju “Ogrodu serce”. Miał 62 lata.   O śmierci artysty poinformował Robert Gawliński. “Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry… R.I.P.” – podał na Facebooku Gawliński.   Piotr Strojnowski urodził się w 1958 r. w Warszawie. Wspólnie z Dariuszem Gierszewskim, Andrzejem Zeńczewskim i […]

Artykuł Zmarł Piotr Strojnowski – współtwórca zespołu Daab pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
Nie żyje muzyk i wokalista Piotr Strojnowski – współzałożyciel zespołu Daab, twórca przeboju “Ogrodu serce”. Miał 62 lata.

 

O śmierci artysty poinformował Robert Gawliński. “Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry… R.I.P.” – podał na Facebooku Gawliński.

 

Piotr Strojnowski urodził się w 1958 r. w Warszawie. Wspólnie z Dariuszem Gierszewskim, Andrzejem Zeńczewskim i Arturem Miłoszewskim był współzałożycielem zespołu Daab, który powstał pod koniec 1982 r. i wykonywał muzykę reggae.

 

Sławę muzykom przyniosła piosenka “Ogrodu serce” – znana powszechnie jako “W moim ogrodzie”. Znalazła się ona na debiutanckiej płycie wydanej w 1986 r. Na płycie tej znalazło się także wiele innych popularnych piosenek np. “Kalejdoskop moich dróg”, “Fala ludzkich serc”, “W zakamarkach naszych dusz”.

 

Piotr Strojnowski był także dyplomowanym instruktorem terapii uzależnień. Był m.in. współzałożycielem i współwłaścicielem Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji TOT w Ciechanowie.

(PAP)

Artykuł Zmarł Piotr Strojnowski – współtwórca zespołu Daab pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

]]>
https://wiadomosci.com/zmarl-piotr-strojnowski-wspoltworca-zespolu-daab/feed/ 0