FDA: Miłość nie może być składnikiem sprzedawanego produktu

FDA: Miłość nie może być składnikiem sprzedawanego produktu

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) udzieliła reprymendy piekarni w stanie Massachusetts, która jako jeden ze składników sprzedawanej przez siebie granoli wymieniła miłość.

W liście wysłanym do Nashoba Brook Bakery, która znajduje się w West Concord, FDA podkreśliła, że “miłość nie jest pospolitą nazwą składnika”. John Gates, dyrektor generalny piekarni, skomentował, że reakcja agencji jest “rodem z George’a Orwella”.

– Bardzo podoba mi się to, że miłość widnieje jako jeden ze składników naszej granoli. Ludzie pytają nas, co czyni ją tak dobrą. Fajnie jest odpowiedzieć, że wkładamy w to miłość. Wywołujemy tym uśmiech na twarzach ludzi. Sytuacje takie jak ta, kiedy rząd mówi ci, że nie możesz umieszczać miłości jako składnika, bo może to być zwodnicze dla klienta, są po prostu śmieszne – powiedział.

Agencja zaznaczyła, że nie jest to jej główne zmartwienie w przypadku tej piekarni. Bardziej niepokoją ją problemy sanitarne.

Nashoba Brook Bakery sprzedaje swoje produkty w ok. 120 sklepach, głównie w Massachusetts i New Hampshire. Na rynku istnieje od 20 lat. Zatrudnia łącznie 75 pracowników, a jej roczne przychody wynoszą od ok. 4,5 do 5 milionów dolarów.

(jj)COMMENTS

WORDPRESS: 0