HomeUSABoston

FBI i policjanci z dwóch stanów poszukują zabójcy szefa policji

FBI i policjanci z dwóch stanów poszukują zabójcy szefa policji

Policjanci i agenci FBI przekopywali w czwartek podwórze przy domu w Dartmouth w Massachusetts, mając nadzieję, że pomoże im to w odnalezieniu sprawcy zabójstwa szefa policji w Pensylwanii, do którego doszło w 1980 roku.

Greg Adams, szef policji w Saxonburgu, został zastrzelony przez kierowcę, którego zatrzymał do kontroli. O zabójstwo podejrzewany jest Donald Eugene Webb, przestępca mieszkający wówczas w New Bedford. Po zastrzeleniu Adamsa mężczyzna zapadł się pod ziemię. Wypożyczony przez niego samochód znaleziono dwa tygodnie później przed motelem w Warwick w stanie Rhode Island.

W czwartek przed domem, w którym mieszka żona podejrzanego, stawili się agenci FBI, a także funkcjonariusze z policji stanowej w Massachusetts i Pensylwanii. Przedstawicielka FBI oświadczyła, że szukano dowodów mogących pomóc w ujęciu Webba. Odmówiła podawania szczegółów.

Za pomoc w schwytaniu podejrzanego biuro federalne oferuje nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów. Jeśli Webb nadal żyje, ma już ponad 80 lat.

(jj)

COMMENTS