23.9 C
Chicago
piątek, 19 lipca, 2024

FBI aresztowało sympatyka Państwa Islamskiego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mieszkaniec Ohio został postawiony w stan oskarżenia pod zarzutem udzielania pomocy materialnej Państwu Islamskiemu. Mężczyzna został aresztowany przed miesiącem przez funkcjonariuszy FBI.
Oskarżonym jest 38-letni Amir Said Rahman Al-Ghazi, który wcześniej nazywał się Robert McCollum, ale po przejściu na islam zmienił nazwisko. Został zatrzymany w wyniku prowokacji policyjnej, po tym jak wyraził zainteresowanie zakupem kałasznikowa od tajnego agenta FBI.
Według aktu oskarżenia, Al-Ghazi przyrzekł poprzez media społecznościowe wierność Państwu Islamskiemu i rzekomo namawiał do tego samego swoich znajomych. Podczas jednej z rozmów miał zadeklarować, że jest gotów odciąć głowę swemu synowi, który nie jest muzułmaninem. Wśród 28 zarzutów postawionych Amerykaninowi są także: próba udzielenia materialnego wsparcia Państwu Islamskiemu oraz handel marihuaną.
Członkowie rodziny aresztowanego uważają zarzuty za absurdalne. Argumentują, że Al-Ghazi nie ma nic wspólnego z terroryzmem, a stał się ofiarą prowokacji ponieważ przeszedł na islam i rzeczywiście wyrażał radykalne poglądy, na przykład pochwalał Osamę bin Ladena.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520