9.4 C
Chicago
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Fałszywy policjant – jak go rozpoznać?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Żądać okazania służbowej legitymacji i telefonować na komendę – to najprostszy sposób na zdemaskowanie fałszywego policjanta.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przygotowywali napady w przebraniu „funkcjonariuszy CBŚ”. Zorganizowana grupa przestępcza została rozbita przed planowanym napadem na lokalnego biznesmena.
Do mieszkania jednego z członków gangu w Suwałkach wkroczyli prawdziwi policjanci. Gdy 29-letni Kamil L. nie chciał otworzyć, wykorzystano miejscową jednostkę antyterrorystyczną. Mężczyzna próbował zyskać na czasie i wyrzucić do toalety narkotyki. W jego mieszkaniu znaleziono policyjne przebrania. Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji Agnieszka Hamelusz powiedziała IAR, że w jego mieszkaniu znaleziono policyjne stroje, kominiarki, atrapy pistoletów glock, a także podrobione legitymacje i odznaki, tak zwane „blachy”.
Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka przypomina, że każda osoba może żądać okazania legitymacji interweniującego funkcjonariusza. Kiedy czynności podejmuje policjant nieumundurowany, powinien sam okazać legitymację. Na prośbę policjanci powinni ponownie okazać legitymację, aby inne osoby mogły odczytać ich nazwiska – dodaje Mariusz Ciarka.
W przypadku podejrzenia podszywania się przestępców pod funkcjonariuszy, można na miejsce wezwać patrol policji. Podczas interwencji oddziałów antyterrorystycznych należy zwrócić się do dowódcy komandosów, który również powinien udzielić podstawowych informacji na temat podstawy działania funkcjonariuszy.

Mariusz Pieśniewski

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520