12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Fałszywe recepty na morfinę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policjanci z Brzozowa zatrzymali na gorącym uczynku 36-letnią mieszkankę Tarnobrzega, która posługując się sfałszowanymi receptami , kupowała w aptekach morfinę.

– Policjanci wydziału kryminalnego uzyskali informację o próbie wykupienia leku odurzającego na podstawie podrobionej recepty w jednej z brzozowskich aptek. Stróże prawa rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Kilka dni później policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o ten proceder – informuje aspirant Monika Dereń, oficer prasowy brzozowskiej policji. Sprawczynią okazała się 36-letnia mieszkanka Tarnobrzega – kobieta została zatrzymana po wyjściu z apteki, w której na podstawie podrobionej recepty zakupiła kilkadziesiąt tabletek morfiny. W pobliżu apteki oczekiwał na nią 73-letni kierowca volkswagena wraz z dwójką dzieci kobiety, roczną dziewczynką i jej 6-letnią siostrą. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, natomiast dzieci przekazano pod opiekę rodziny.

Podczas przeszukania, w samochodzie policjanci znaleźli igły, strzykawki, buteleczki z płynną substancją, pieczątkę z przychodni i pieczątkę lekarską oraz woreczek foliowy z białym proszkiem. Badanie wykazało, że to morfina. Zabezpieczono również kilkadziesiąt podrobionych recept, częściowo już wypełnionych i przygotowanych do realizacji na zakup morfiny. Kobieta miała także przy sobie również biżuterię pochodzącą z kradzieży. Zgromadzone dowody pozwoliły obecnie przedstawić zarzuty jedynie 36-letniej mieszkance Tarnobrzega. Usłyszała ona zarzut kradzieży, posiadania środków odurzających, podrabiania recept i oszustwa. Może grozić jej za to kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony. Sprawa ma charakter rozwojowy. Wysokość poniesionych start, pokrzywdzeni oraz to w jakich okolicznościach podejrzana weszła w posiadanie pieczątek i recept, będzie ustalane w toku prowadzanego postępowania.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520