Facebook wprowadza nowe zabezpieczenia dotyczące ochrony prywatności użytkowników

Facebook wprowadza nowe zabezpieczenia dotyczące ochrony prywatności użytkowników

Facebook wprowadza zmiany, które mają zapewnić dodatkową ochronę prywatności użytkowników. O zmianach poinformowano na blogu firmy. To kolejna reakcja portalu na aferę Cambridge Analytica.
Nowe zabezpieczenia mają umożliwić facebookowiczom lepszą kontrolę nad ujawnianymi danymi osobowymi i przesyłanymi treściami. Zmiany dotyczą między innymi informacji o użytkownikach przekazywanych do innych sieci społecznościowych oraz do firm, które współpracują z Facebookiem.
Poprawiono też funkcjonowanie ustawień prywatności w kontach. Dodano nowe skróty w menu. Ma to umożliwić łatwiejszy dostęp do kluczowych ustawień. Dzięki ikonce “dostęp do informacji” będzie można szybciej usuwać dowolne elementy z osi czasu lub ograniczać do nich dostęp dla nieproszonych gości. Dodano też funkcję podwójnego uwierzytelniania i kontroli treści. Ma to pozwolić internautom decydować o tym, co chcą przyjmować na swoje profile.
“Naszym obowiązkiem jest informować, w jaki sposób zbieramy i wykorzystujemy wasze dane w sposób szczegółowy i łatwy do zrozumienia” – napisali przedstawiciele Facebooka do użytkowników w komunikacie o zmianach. Firma przyznała jednocześnie, że czeka ją jeszcze dużo pracy w dziedzinie przestrzegania zasad prywatności.
Po wybuchu afery Cambridge Analytica Facebook jest krytykowany na całym świecie. Brak skutecznej kontroli nad danymi 50 milionów użytkowników, które zostały wykorzystane do manipulacji wyborczych, spowodował kryzys wizerunkowy i straty finansowe. Wartość akcji Facebooka na giełdzie spada. Przeceniono je dotychczas o mniej więcej 80 miliardów dolarów.

IAR/Piotr Orłowski/Chicago/em/OK

COMMENTS

WORDPRESS: 0