-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Fabryka silników Mercedesa w Jaworze pod Wrocławiem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Fabryka, którą Mercedes wybuduje w Polsce, zatrudni 500 osób oraz stworzy kilka tysięcy dodatkowych miejsc pracy w regionie – poinformował kierownik planowania produkcji w Mercedes-Benz. Markus Schaefer wziął udział z premier Beatą Szydło i wicepremierem Mateuszem Morawickim w konferencji prasowej w Jaworze pod Wrocławiem, gdzie ma powstać 29. fabryka Mercedesa na świecie.

Zdaniem Markusa Schaefera, Mercedes-Benz Manufacturing Poland jest dla niemieckiego koncernu wielkim zobowiązaniem. Fabryka w Jaworze będzie 29. zakładem produkcyjnym Mercedesa na świecie. Firma, która ma powstać w Jaworze pod Wrocławiem, zatrudni 500 osób oraz stworzy kilka tysięcy dodatkowych miejsc pracy w regionie.
„Jedno miejsce pracy w fabryce w Jaworze to również 6 dodatkowych zatrudnień” – powiedział Markus Schaefer. Dodał, że Jawor będzie połączony z fabryką w Stuttgarcie.
„Będziemy szkolić nowych polskich kolegów w sztuce i technice wysokiej jakości produkcji. Wysyłamy tutaj naszych specjalistów” – powiedział Markus Schaefer. Niemiecki koncert będzie inwestował w nowe technologie, ale zastąpienie tradycyjnego zasilania aut metodami ekologicznymi będzie stopniowe.
„Do 2025 roku większość naszych samochodów nadal będzie zasilana silnikami spalinowymi, chociaż wysokowydajnymi. Będą one pracowały w pojazdach hybrydowych” – powiedział Markus Schaefer.
Kierownik planowania produkcji w Mercedes-Benz powiedział, że cieszy się, że Mercedes „staje się bardziej polski”. Fabryka w Jaworze ma produkować kilkaset tysięcy silników rocznie.
„To historyczna chwila dla całego regionu „- podkreśla Emilian Bera, burmistrz Jawora. Miejsca pracy znajdą nie tylko mieszkańcy miasta, lecz także okolicznych gmin. Emilian Bera mówi, że jest to zwieńczenie kilkuletnich starań o pozyskanie inwestorów. Sam projekt powstał w grudniu 2014 roku.
Budowa fabryki koło Jawora oficjalnie ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na placu już jest ciężki sprzęt, który kończy wyrównywanie terenu. Koszt inwestycji to 500 milionów euro. W pierwszej fazie zakład ma zatrudniać około 400 osób.

TS/IAR/Radio Wrocław/ Andrzej Andrzejewski

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520