5.7 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Fabiański i Boruc pokonani i przegrani ?

W sumie pięć goli puścili w meczach 6. kolejki dwaj nasi bramkarze, Łukasz Fabiański i Artur Boruc, grający w Premier League.

Fabiański (Swansea) został pokonany trzykrotnie na boisku Southampton. Jego drużyna przegrała 1:3. Polakowi nie dali szans w 11 minucie Virgil van Dijk głową po rzucie rożnym, w 54 minucie Dusan Tadić po rykoszecie od jednego z zawodników i w 61 minucie Sadio Mane. W sześciu poprzednich meczach imponujący równą, dobrą formą Fabiański puścił tylko pięć goli. Boruc (Bournemouth) musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z bramki. Jego zespół przegrał na wyjeździe ze Stoke City 1:2. W 32 minucie naszego rodaka pokonał strzałem z bliskiej odległości Jonathan Walters, a w 83 minucie „główką” Mame Biram Diouf, który uprzedził obrońcę. Swansea zajmuje jedenaste, a beniaminek ligi Bournemouth piętnaste miejsce w tabeli. Mają na koncie odpowiednio 9 i 7 punktów.