HomeSport

F1: Vettel najszybszy na treningach przed GP Węgier

F1: Vettel najszybszy na treningach przed GP Węgier

Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari był najszybszy na piątkowych treningach przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Węgier. Niedzielna rywalizacja na torze Hungaroring będzie 3. rundą mistrzostw świata. Najlepszy rezultat niemiecki kierowca uzyskał w II treningu; najszybszemu w I sesji, Lewisowi Hamiltonowi z Mercedesa nie zmierzono czasu w drugiej. Z powodu gwałtownej ulewy 6-krotny mistrz świata wyjechał na tor dopiero pod jej koniec i zrezygnował z szybkiej jazdy z powodów bezpieczeństwa. W efekcie czasu nie zmierzone aż siedmiu kierowcom.

Obaj zawodnicy teamu Alfa Romeo Racing Orlen, którego kierowcą testowym i rezerwowym jest Robert Kubica, mieli zmierzone czasy. Fin Kimi Raikkonen został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji, a Włoch Antonio Giovinazzi na 11. W sesji popołudniowej Kubica nie jeździł, a w porannej miał ostatni wynik.

Po dwóch wyścigach mistrzostw świata F1 liderem klasyfikacji konstruktorów jest broniący tytułu Mercedes, a wśród kierowców prowadzi Valtteri Bottas z Finlandii.

Redakcja Sportowa PR / piu

COMMENTS