5.6 C
piątek, 29 marca, 2024

F1 – GP Singapuru: zwycięstwo Vettela

Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari) wygrał wyścig o Grand Prix Singapuru – 13. rundę mistrzostw świata Formuły 1. Kolejne miejsca na podium zajęli Daniel Ricciardo z Australii (Red Bull-Renault) i Fin Kimi Räikkonen (Ferrari). Rywalizacji nie ukończył lider klasyfikacji łącznej, Lewis Hamilton z Wielkiej Brytanii (Mercedes GP).
Na 6 wyścigów do końca sezonu Hamilton ma 252 pkt. i o 41 pkt. wyprzedza swego kolegę z zespołu, Niemca Nico Rosberga, który w Singapurze był czwarty. Trzecie miejsce ze stratą 49 pkt. zajmuje Vettel.

Niemiec odniósł w Singapurze 42. zwycięstwo w karierze i w klasyfikacji wszech czasów samodzielnie jest zajmuje 3. miejsce, które do niedzieli dzielił z Brazylijczykiem Ayrtonem Senną. W rankingu tym prowadzi Michael Schumacher (91 wygranych) przed Alainem Prostem (51).

Kolejny wyścig o mistrzostwo świata Formuły 1, Grand Prix Japonii, odbędzie się za tydzień.