Eurowizja 2019: Tulia usunęła z teledysku krzyż. Dlaczego?

Eurowizja 2019: Tulia usunęła z teledysku krzyż. Dlaczego?

W tym roku Polskę na konkursie Eurowizji reprezentował będzie folkowy zespół Tulia. Kapela ze swego teledysku do swojej konkursowej (polsko-angielskiej) wersji piosenki “Pali się (Fire of Love)” usunęła krzyż, co podyktowane było regulaminem Eurowizji.

Podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 nasz kraj reprezentować będzie  zespół Tulia. Niedawno kapela zaprezentowała utwór, który zaśpiewa w tym konkursie. Będzie to polsko-angielska wersję ich hitu “Pali się”, do której już jakiś czas temu pokazano teledysk. Teraz z klipu do polsko-angielskiej wersji usunięto krzyż. Winnym całej sytuacji jest… regulamin Eurowizji.

“Regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych, a tym jest krzyż. Wszelkie zażalenia kierowałabym do organizatorów. Tulia oraz wydawca, wypełniają przepisy regulaminu, który trafia do nas od organizatorów” – taką informację przekazał mediom managment zespołu.

Sprawdźmy zatem: punkt 2. regulaminu mówi, że: “Konkurs Piosenki Eurowizji nie jest wydarzeniem politycznym. Wszyscy nadawcy uczestniczący, w tym nadawca-gospodarz, zapewniają podjęcie wszelkich niezbędnych kroków w ramach swoich delegatur i zespołów, aby upewnić się, że Konkurs Piosenki Eurowizji w żadnym przypadku nie będzie upolityczniony ani zinstrumentalizowany”.

Sceny z krzyżem w teledysku Tulii do piosenki “Pali się (Fire of Love)” to jedne z pierwszych ujęć wideo. Między 10 a 20 sekundą polskiej wersji teledysku członkinie Tulii idą ulicą, po drodze mijając przydrożny krzyż. Motyw ten został wycięty w konkursowej wersji utworu “Pali się (Fire of Love)”.

 

Kadr z filmu sprzed cenzury:

 

Aktualny teledysk:

wiadomości.com/PJCOMMENTS

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  tatiana 3 dni

  Szukanie afery zupełnie bez sensu. Wytwórnia akurat w tym wszystkim ma najmniej do powiedzenia, a im też się dostało.

 • comment-avatar
  szaraczek 2 dni

  Zespoół i wydawcy bronią sie przed oskarżeniami bo mają racje ! To nie ich wina że teledysk został zmieniony bez wzgledu na to z jakiego powodu

 • comment-avatar
  madzia 18 godzin

  bez sensu ta cała afera. Ja przeczytałam, zapoznałam się z informacjami i mi starczy. Nie chce mieć pretensji do wytwórni czy do kogoś innego, bo nie mam zamiaru się zastanawiać kto jest czemu winien.

 • comment-avatar
  Ilona 13 godzin

  do wytwórni nie ma o co miec pretensji, nie maja wpływu na zadne zmiany, dziewczyn szkoda, mam nadzieje ze dobrze im pojdzie na konkursie