HomeŚwiat

Europoseł Janusz Korwin-Mikke ukarany za poniżającą wypowiedź o kobietach

Europoseł Janusz Korwin-Mikke ukarany za poniżającą wypowiedź o kobietach

Europoseł Janusz Korwin-Mikke został ukarany za poniżającą wypowiedź o kobietach, podczas debaty o równości płci. O decyzji ukaraniu Polaka, poinformował przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.

Przewodniczący Parlamentu podkreślił, że jest szczególnie surowa i proporcjonalna do wagi przestępstwa. Europoseł Janusz Korwin-Mikke przez 30 dni nie będzie otrzymywał przysługujących mu diet, a także zawieszony zostanie w działalności poselskiej na 10 dni, co nie obejmuje jednak prawa do głosowania. Ponadto przez rok nie będzie mógł reprezentować Parlamentu w relacjach zewnętrznych, czyli uczestniczyć w delegacjach parlamentarnych, na konferencjach i forach międzyinstytucjonalnych.
Antonio Tajani podkreślił, że nie będzie tolerował takiego zachowania, szczególnie osoby, która w sposób godny powinna reprezentować europejskich wyborców. Zauważył, że obrażając wszystkie kobiety europoseł Korwin-Mikke wykazał pogardę dla naszych podstawowych wartośc. 1 marca, podczas debaty o różnicach w wynagrodzeniach między kobietami i mężczyznami, Korwin-Mikke
powiedział, że kobiety muszą zarabiać mniej, “bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne”.

Andrzej Geber/Strasburg, Fot. Twitter.com

COMMENTS