23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Europejski Tydzień Walki z Rakiem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rezygnacja z alkoholu i solarium oraz upowszechnienie karmienia piersią przez kobiety znalazły się w najnowszej wersji Kodeksu Walki z Rakiem. Wśród 12 punktów niezmienne pozostają niepalenie, aktywność fizyczna, unikanie otyłości.
Co roku w ostatnim tygodniu maja obchodzimy Europejski Tydzień Walki z Rakiem, który służy edukacji i upowszechnianiu zdrowego trybu życia.
Doktor Joanna Didkowska z Centrum Onkologii w Warszawie poinformowała, że nowym zaleceniem jest ograniczanie czasu spędzonego na siedząco i rezygnacja z alkoholu. Trwała długa dyskusja nad tym, czy alkohol jest czynnikiem ryzyka w chorobach nowotworowych. Dziś już wiadomo, że tak i dlatego ten Kodeks promuje całkowitą abstynencję alkoholową – tłumaczyła .
Nowym zaleceniem jest rezygnacja z solariów. Obecnie są dowody na to, że w solariach znacząco przekraczane są dawki promieniowania ultrafioletowego. Doktor Didkowska dodała, że Krajowa Rada do spraw onkologii zwróci się do ministra zdrowia o procedowanie całkowitego zakazu korzystania z solariów dla osób niepełnoletnich.
W najnowszej wersji Kodeksu znalazł się też zapis dotyczący karmienia piersią. Dziś już na pewno wiadomo, że jest ono nie tylko korzystne dla noworodka ale również dla matki, gdyż zmniejsza jej ryzyko zachorowania na raka piersi – tłumaczy doktor Didkowska. Innym zaleceniem jest szczepienie dziewczynek przeciwko wirusowi HPV.
Każdego roku w Polsce wykrywanych jest około 150 tysięcy nowych zachorowań na nowotwory.

TS/ IAR/ Góra/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520